Zamknij
REKLAMA

Jubileusz 20-lecia Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. 20 koncertów!

14:20, 12.02.2020 | POKIS
REKLAMA
Skomentuj

Dla Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów rok 2020 rozpoczął się wyjątkowo. Wraz z wejściem w nowy rok - POKiS rozpoczął świętowanie 20-lecia swojego istnienia. Jedną z przygotowanych atrakcji z okazji Jubileuszu jest projekt 20 na 20, czyli 20 koncertów na 20-lecie POKiS. Listę dotychczas ogłoszonych wykonawców otworzył w styczniu koncert wyjątkowego artysty Ralpha Kaminskiego, który wypełnił salę koncertową POKiS po brzegi.

W dzień zakochanych odbędzie się kolejny z 20 planowanych koncertów. Na scenie POKiS wystąpi polsko-brytyjski duet Smolik / Kev Fox, bilety na walentynkowy koncert są już wyprzedane. 28 lutego na deskach POKiSu pojawi się interesujący septet jazzowy prosto z Wrocławia - EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions. Jednak to to tylko część z koncertów wartych odwiedzenia w sali koncertowej POKiS.

Jedną z wielu atrakcji z okazji Jubileuszu POKiSu jest projekt 20 na 20, czyli 20 koncertów na 20-lecie POKiS. Wybrani zostali przedstawiciele różnych gatunków muzycznych, aby każdy znalazł coś dla siebie. Listę wykonawców 20 koncertów na 20-lecie POKiS otworzył wyjątkowy artysta - Ralph Kaminski. Młody, utalentowany wokalista przyjechał do Płocka podczas trasy koncertowej z materiałem promującym nowy album pt. „Młodość”. Ralph zgromadził pełna salę publiczności i pokazał wszystkim płockim fanom swoją wrażliwość, posiadaną wyobraźnię i swobodę w kreowaniu w pełni autonomicznego świata muzycznego.

Już za kilka dni (14 luty, godz. 19) odbędzie się występ polsko-brytyjski duet Smolik / Kev Fox. Zagrają utwory zarówno z pokrytego platyną debiutanckiego albumu, jak i ze znakomitej EP „Queen of Hearts”. Podczas koncertu będzie można poczuć połączenie misternie skonstruowanych, pełnych melancholii melodii Smolika i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva. Bilety zostały wyprzedane.

Na koniec miesiąca - 28 lutego o godz. 19 na scenie POKiSu pojawi się grupa grająca jazz wyrosły z ducha hip-hopu. Komponują i improwizują, w ich składzie znajdziemy nie tylko typowe instrumenty jazzowe, ale również gramofon. Mowa o EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions. Zespół pojawi się ze swoim nowym materiałem „Slavic Spirits”, gdzie główną inspiracją stała się sławna „słowiańska melancholia”, która zespół starał się odszukać we własnym DNA. EABS wystąpiło m.in. na krótkiej trasie koncertowej w Wielkiej Brytanii, na trzech koncertach w Chinach ( Xiamen, Guangzhou, Shenzen) oraz na festiwalach w Polsce tj. Męskie Granie, czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Zespół otrzymał wiele prestiżowych nagród, między innymi: Wrocławskie Artystyczne Odkrycie 2013 roku, „WARTO” od Gazety Wyborczej, pierwszą, historyczną nagrodę GaMa dla najlepszej polskiej płyty za „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda). EABS został również mianowany przez czytelników Jazz Forum najlepszym zespołem w kategorii zespół elektryczny Jazz Top 2019. Bilety na koncert dostępne w cenie 30 zł na bilety.pokis.pl oraz w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10).

Kolejnym zaproszonym przez POKiS, godnym uwagi wykonawcą wraz z zespołem RITA PAX. To nowa jakość na polskiej scenie muzycznej, powstała z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością. To zespół założony przez Paulinę Przybysz, znaną z grupy Sistars. W skład formacji wchodzą też inni doświadczeni muzycy: Kasia Piszek, Jurek Markuszewski, Piotr i Paweł Zalewscy, którzy grali wcześniej w zespołach tj: Archeo, Brodka, Newest Zealand, Clintwood, Marika, czy Dagadana. Artyści wystąpią na deskach POKiS-u 13 marca 2020 roku o godz. 19. Bilety w cenie 40 zł dostępne na bilety.pokis.pl oraz w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10).

29 marca 2020 roku o godz. 19 w sali koncertowej POKiS wystąpi Mary Komasa - polska wokalistka i instrumentalistka. W muzyce Komasy można dostrzec elementy gospelu, bluegrassu, a nawet klasycznego rocka, czy new wave. Artystka najlepiej czuje się w gatunku dream pop, dając wyraz sympatii swoim idolom z lat 60-tych. Jej pierwszy album odniósł sukces zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Teledyski „Lost Me” i „Oh Lord” prezentowane były na platformie Nowness, a pisał o nich m.in. francuski „Vogue”.
Rok 2019 stał się płodnym rokiem dla artystycznej rodziny Komasa. Kiedy w świecie filmu często mówi się o polskim kandydacie do Oscara, czyli „Bożym Ciele” Jana Komasy, a świecie opery śmiałe kroki robi Szymon Komasa, tak na scenę muzyczną powraca Mary Komasa ze swoim drugim krążkiem „Disarm”, czyli „Rozbrójmy się”. Nowy album, z którego promocja przyjeżdża do Płocka składa się z 10 premierowych kompozycji, w których artystka nie boi się w sposób delikatny poruszać ciężkich tematów dotyczących problemów dzisiejszego świata. Płyta powstawała w okresie czarnych marszów, kampanii „Me Too”, walki o równość oraz wielu zmian politycznych. Bilety na koncert dostępne w cenie 40 zł na bilety.pokis.pl oraz w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10).

Kwiecień w POKiS-ie rozpocznie polski raper i wokalista - Jarecki, a właściwie Jarosław Kubów. Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje i instrumentalne oraz umiejętne łączenie gatunków - tak można opisać styl artysty. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Na koncie ma współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Eldo, Chada, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Bednarek i wielu innych. Do Płocka przyjedzie z nowym, solowym materiałem. „Za Wysoko”. Sam artysta twierdzi, że to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny. Album to połączenie funku i soulu i hip-hopowego brzmienia. Obowiązkowa pozycja dla fanów dobrych brzmień. Bilety na koncert dostępne w cenie 40 zł na bilety.pokis.pl oraz w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10).

Na kwiecień Jubilat zostawił dwa koncerty zespołu, którego w Płocku nie trzeba nikomu przedstawiać. Na deskach POKiSu wystąpi grupa LAO CHE. Wiemy, że zespół po ponad 20 latach grania ogłosił, że zawiesza swoją działalność i udaje się w pożegnalną trasę „ No to CHE!”. Zespół LAO CHE powie „No to CHE” w Płocku dwa razy. Na pierwszy planowany na 18 kwietnia o godz. 19 w sali koncertowej POKiS bilety rozeszły się w niecałą godzinę. W odpowiedzi na oczekiwania fanów POKiS postanowił zorganizować drugi koncert (19 kwietnia), jednak bilety na drugi koncert wyprzedały się w równie krótkim czasie.

9 maja podczas Majuni towarzyszącej Piknikowi Europejskiemu zapraszamy na koncert zespołu KAMP! To jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal. 22 października wydali swój pierwszy album z występem Live. Bilety na koncert w cenie 30 zł dostępne w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl. Na Starym Rynku podczas Pikniku Europejskiego będziemy gościć Kamila Bednarka, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Nagrywający w gatunku reggae artysta może pochwalić się rzeszą wiernych fanów oraz pokaźną listą piosenek, które zna cała Polska. Wokalista postanowił spróbować swoich sił w nowej roli i przyjął propozycję zostania trenerem w popularnym muzycznym show The Voice of Poland. Wstęp na koncert Bednarka jest bezpłatny.

Smolik//Kev Fox, EABS, Paulina Przybysz z zespołem Rita Pax, Mary Komasa, Jarecki, LAO CHE, KAMP! I Bednarek to tylko część z dotychczas ogłoszonych, zbliżających się koncertów. Nowe nazwiska wykonawców, którzy zagoszczą podczas 20 urodzin Ośrodka, POKiS ogłosi niebawem. Z uwagi na duże zainteresowanie koncertami, zachęcamy do kupowania biletów już teraz. Bilety na wszystkie koncerty można kupić na bilety.pokis.pl oraz w Bileterii POKiS przy Jakubowskiego 10 (czynnej od pon. do pt w godz. 7.30 – 15.30). Więcej informacji na temat pozostałych wykonawców ukaże się wkrótce na stronie www.pokis.pl (zakładka „20-lecie”) oraz w mediach społecznościowych POKiS.

 

(POKIS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone