Zamknij
REKLAMA

CBA zatrzymało urzędniczkę z ŁUW

16:23, 06.11.2019 | ŁUW
Skomentuj
fot. CBA
REKLAMA

31 października br. doszło do zatrzymania przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego kierownika oddziału cudzoziemców Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Prowadzone przez CBA śledztwo dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za przyspieszenie procedury legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców. W związku z tym, iż Prokuratura postawiła urzędniczce zarzuty korupcyjne a zebrany materiał dowodowy wskazuje – zdaniem śledczych - na duże prawdopodobieństwo, iż podejrzana popełniła zarzucany jej czyn, wojewoda podjął decyzję o niezwłocznym rozwiązaniu stosunku pracy z oskarżoną pracownicą.

Rzeczona decyzja związana jest z polityką przestrzegania wysokich standardów urzędniczych w administracji rządowej wedle których osoba z prokuratorskimi zarzutami nie powinna być członkiem korpusu służby cywilnej. Należy podkreślić, iż w ocenie wojewody łódzkiego na najwyższe  potępienie zasługują wszelakie bezprawne czynności podejmowane przez pracowników administracji państwowej, w tym w szczególności działania o charakterze korupcyjnym.

 

(ŁUW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PytamPytam

6 0

A kiedy ci z urzędu miasta kutna? 23:56, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chory krajChory kraj

2 4

A gdzie domniemanie niewinnosci? Gdzie sąd? Czy w tym kraju wciąż wystarcza oskarżenie by zniszczyć człowieka. Nie twierdzę że urzedniczka jest niewinna ale pan wojewoda chyba zbyt szybko zwolnił ja z pracy. 00:20, 07.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

chorysądchorysąd

5 0

Pytasz gdzie sądy?Jakie sądy ?Trzeba być przestępcą ,żeby nie doczekać się kary. Kara tylko dla maluczkich. 07:03, 07.11.2019


REKLAMA