Zamknij
REKLAMA

Uroczyste otwarcie sali sportowej w Nowem

00:02, 20.09.2019 | Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem
REKLAMA
Skomentuj
fot. Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem

W piątek, 13 września w Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem odbyło się uroczyste otwarcie sali sportowej. Posiadanie nowoczesnego obiektu sportowego od dawna było marzeniem społeczności szkolnej i mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 mszą świętą w zabytkowym kościele p.w. św. Floriana w Nowem. Poprowadził ją proboszcz parafii Nowe Krzysztof Kuśmirek. Kazanie wygłosił ksiądz dziekan Tomasz Jackowski proboszcz parafii Krośniewice. W mszy św. uczestniczyło wielu znamienitych gości: przedstawiciele władz państwowych, terytorialnych, samorządowych, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy placówek oświatowych, instytucji współpracujących ze szkołą, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz przyjaciele szkoły. Niecodzienne wydarzenie uświetniła obecność pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem i Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino z siedzibą w Skawinie reprezentującego dwa sztandary (jeden ze sztandarów - Kombatantów Polskiego 2. Korpusu - pozostawał pod opieką Ojca gen. Harcmistrza Adama Studzińskiego, a obecnie sprawuje nad nim pieczę Niezależny Związek Harcerstwa „Czerwony Mak”).

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem. Zgromadzonych powitała dyrektor szkoły Grażyna Sochacka. Motto zaczerpnięte ze słów św. Jana Pawła II „Sport jest radością życia, zabawą, świętem…” przyświecało temu wyjątkowemu wydarzeniu. Dalszą część uroczystości poprowadziła Grażyna Sobczyk nauczycielka Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem. Następnie głos zabrała Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman. Wyraziła nadzieję, że sala będzie długo służyć młodzieży oraz tętnić życiem i ukształtują się tutaj prawdziwe talenty sportowe. Po tym przemówieniu nastąpiło uroczyste przecięcie szarfy, w którym udział wzięli Elżbieta Czubatka –wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Skierniewicach, Katarzyna Erdman Burmistrz Krośniewic, Sławomir Kępisty Przewodniczący Rady Miejskiej w Krośniewicach, Grażyna Sochacka dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem, Marcin Balcerzak kierownik budowy sali sportowej firmy „Global Systems” w Gostyninie, Witold Wiechno projektant i kierownik nadzoru budowlanego z firmy „Mawikon” w Kutnie, Beata Mitlas Skarbnik Gminy Krośniewice, Łukasz Marciniak nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem, ks. proboszcz parafii Nowe Krzysztof Kuśmirek oraz Magdalena Kaczmarek przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Następnie ks. proboszcz K. Kuśmirek poświęcił krzyż oraz salę sportową.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem Grażyna Sochacka w swoim przemówieniu podziękowała osobom i instytucjom, które przyczyniły się do wybudowania nowoczesnej sali sportowej z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Wspominała o trudnych warunkach lokalowych, w których dotychczas nauczyciele realizowali program wychowania fizycznego. G. Sochacka podkreśliła, że po 63 latach funkcjonowania tej szkoły w gminie Krośniewice otrzymano wspaniały prezent. - Nasze marzenia się spełniły. Dziś możemy się cieszyć, że należymy do grona szkół, które mają estetyczną, bezpieczną salę gimnastyczną – powiedziała dyrektor szkoły.

Podczas uroczystości nagrodzono uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Nigdy więcej wojny”. Konkurs zorganizowano z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nagrody wyróżnionym wręczyli przedstawiciele redakcji „Ułana Karpackiego”: Andrzej Furman, Przemysław Kopij, Bogdan Panek, Janusz Furtak i Maria Rosłoniec. Następnie głos zabrali zaproszeni na uroczystość goście. Joanna Lichocka posłanka na Sejm RP odczytała list od Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Przedstawiciel rządu takimi słowami zwrócił się do zgromadzonych: - Dzisiejsze wydarzenie jest dowodem podjęcia działań popularyzacyjnych w kulturę fizyczną, działań doceniających jej rolę w kształtowanie postaw społecznych. Sport bowiem to nie tylko podnoszenie sprawności fizycznej, ale także budowanie siły własnego charakteru i hartu ducha. To wspaniały sprawdzian własnej determinacji, samodyscypliny oraz wytrwałości, cech tak niezbędnych w późniejszym życiu. Dziękuję wszystkim tym, którzy swoim zaangażowaniem i aktywnością działali na rzecz powstania tego obiektu. Gratuluję państwu sukcesu. Jestem przekonany, że możliwości tego kompleksu zostaną w pełni wykorzystane i przyczynią się do rozwoju aktywności fizycznej w tej okolicy.

Przed zgromadzonymi wystąpili również Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP, Przemysław Błaszczyk Senator RP, Elżbieta Czubatka –wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Skierniewicach, Marek Matuszewski Poseł na Sejm RP, Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Marek Dwornicki starszy bosman w stanie spoczynku reprezentujący prof. Wojciecha Narębskiego, Tomasz Marciniak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.Przewodniczący Rady Miejskiej w Krośniewicach Sławomir Kępisty odczytał list Julianny Barbary Herman Burmistrz Krośniewic minionej kadencji skierowany do uczestników biorących udział w otwarciu sali. Podczas uroczystości miało miejsce kilka miłych akcentów. Harcmistrz Kazimierz Dymanus w imieniu kapituły Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino dokonał uroczystego wręczenia odznaczeń za kultywowanie pamięci o żołnierzach 2. Korpusu Polskiego. Otrzymali je Grażyna Sochacka, Małgorzata Przygodzka dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Andrzej Furman redaktor naczelny pisma „Ułan Karpacki”, Marek Dwornicki oraz Jakub Zwijacz harcerz należący do Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino. Sławomir Kopij redaktor „Ułana Karpackiego” wręczył nagrody nauczycielkom SP im. gen. Władysława Andersa w Nowem za współpracę w redagowaniu artykułów z wydarzeń szkoły zamieszczonych w piśmie „Ułan Karpacki”. Były to: Ewa Dogadalska, Aleksandra Antoniewicz, Anna Świebodzińska i Sławomira Woźniak. Dyrektor szkoły Grażyna Sochacka podziękowała sponsorom, którzy wsparli działania placówki rzeczowo i finansowo, a byli to: prezes firmy Expom sp. z o. o. Krośniewice Marek Wietrzyk, prezes Spółdzielni Lokatorsko-Mieszkaniowej „Przyszłość” w Krośniewicach Henryk Ociepa, współwłaściciel Hurtowni materiałów Przemysłowych FAZOT w Gnojnie k. Kutna Marcin Więtczak, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośniewicach, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ELMED” Dariusz Stangreciak, Bank Spółdzielczy w Krośniewicach, państwo Iwona i Cezary Jeziorscy. Kolejną milą niespodzianką podczas tej uroczystości było ufundowanie przez państwo Iwonę i Cezarego Jeziorskich dla uczniów szkoły w Nowem tortu. Na słodkim upominku widniała umieszczona fotografia nowej sali sportowej.

Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem pod kierunkiem nauczycieli Łukasza Marciniaka, Aleksandry Antoniewicz i Beaty Jańczy. Podziw i uznanie wzbudził występ Nikoli Jóźwiak z kl. VII, która zaprezentowała arcytrudny układ gimnastyczny.

Po uroczystości goście obejrzeli wystawę prac uczniów nagrodzonych w konkursie plastycznym pt. „Nigdy więcej wojny” zorganizowanego z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz wpisali się do Księgi Pamiątkowej.

(Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

??

15 3

Zaprosili chociaż i podziękowali Hermanowej? 06:46, 20.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

samo życiesamo życie

13 7

Gdyby Erdmanka miała klasę podziękowałaby chociaż poprzedniczce,bo ta hala to jej zasługa,ale czego się spodziewać po tych PIS-owskich burakach. 21:04, 20.09.2019


RobertRobert

17 7

Basia załatwiła halę, a przemawiał kto inny. A, cóż to za "Biały Anioł" pojawił się w tym kościele? Stylizacja jak na festiwal filmowy ha ha ha. Piłek w hali jak widać na zdjęciu nie zabraknie ha ha ha. 06:59, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BozonBozon

14 1

Idą wybory do parlamentu to i osoby starające się o o ponowny wybór, pojawiają się praktycznie na wszystkich eventach. I tak dla przykładu - są dożynki w Strzegocinie - a tam już są - Woźniak i Błaszczyk; jest otwarcie sali sportowej w Nowem - A ONI JUŻ TAM SĄ; otwierasz lodówkę - A ONI JUŻ TAM SĄ. Ciekawe - a gdyby było otwarcie nowo odkrytej piramidy egipskiej to co by w niej zastano - ja wiem i ZAPEWNIAM - ONI JUŻ BY TAM BYLI! Ależ ONI TO MAJĄ CIĄG DO KORYTA. 11:36, 21.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brak klasyBrak klasy

9 5

Brak klasy i taktu jak zwykle dały o sobie znać. Każdy kulturalny i dobrze wychowany człowiek zaprosiłby poprzednią burmistrz, bo to wszystko JEJ zasługa. Tu niestety było do przewidzenia, że Erdman słowem nie piśnie dzięki komu w Nowem mają halę sportową. Najwyraźniej "młodość i świeżość" obecnej burmistrz nie idą w parze z kulturą, taktem, dobrym wychowaniem i tzw. savoir vivre'em...Czyżby ta "młodość" też miała swoje prawa i musiała się wyszumieć??? 01:25, 22.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KrośniewiokKrośniewiok

6 3

Szanowna Redakcjo!
Dlaczego został usunięty mój komentarz "Wierzę w jedną Carycę" skoro nie łamał żadnego punktu regulaminu, oraz nikogo nie obrażał, ani nie zniesławiał??? Przecież to dotyczyło fikcyjnych postaci 11:23, 23.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tu Radio e"R&quTu Radio e"R&qu

2 0


Tu Radio e"R". Tu Radio e"R". Boskie i polskie słowo wszędzie z Tobą. W domu. W ogrodzie. W warsztacie. I w samochodzie.

Panta rhei - wszystko płynie. Cogito ergo sum - myślę, więc jestem. Myśl jest bronią. Myślenie nie boli. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki! Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi. Zmiana może być przerażająca, ale wiesz co jest jeszcze straszniejsze? Pozwolić, żeby strach powstrzymał Cię przed Wzrostem, Rozwojem i Postępem. Nie czekaj, aż wszystko będzie w porządku. Nigdy nie będzie idealnie! Zawsze będą pojawiać się wyzwania, przeszkody i niedoskonałe warunki. Zacznij teraz! Z każdym krokiem będziesz stawał się coraz silniejszy, coraz bardziej wykwalifikowany, pewny siebie, odnoszący coraz to większe sukcesy. Zasada jest prosta: Nigdy nie kłam komuś, kto Ci ufa. I nigdy nie ufaj komuś, kto Cię okłamał. Im bardziej dojrzewamy, tym bardziej mądrzejemy i stopniowo zaczynamy rozumieć, że zegarek, który kosztuje 30$ i zegarek, który kosztuje 300$, pokazuje ten sam czas. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń. Kiedy robisz coś szlachetnego i pięknego, a nikt tego nie zauważa, nie bądź smutny. Dla słońca każdy poranek jest pięknym spektaklem, a publiczność jeszcze śpi. Czasem pies, którego karmisz, okazuje więcej wdzięczności niż człowiek, któremu pomagasz. Czasem Bóg daje człowiekowi samotność po to, aby przemyślał swoje życie. Czasem lepiej jest milczeć, by zostać wysłuchanym. Czasem dobrze jest zniknąć, by zostać zauważonym. Jeśli masz bardzo zły dzień i wydaje Ci się, że więcej nie dasz rady, że to już koniec, to zobacz przy sobie Anioła, który Cię szturcha i mówi: Weź, nie przesadzaj. Uwielbiam ludzi, którzy zawsze są sobą. Nie udają, nie dopasowują się do reszty i idą własną drogą. Nie rzucają fałszywych uśmiechów i nie rządzi nimi chęć bycia kimś, kim nie są. Nawet kosztem życia towarzyskiego potrafią mówić prawdę. Tacy ludzie są jak tabletka przeciwbólowa w tym bolesnym, zakłamanym świecie. Nie każdy jest twoim przyjacielem. To, że cię otaczają i się z tobą śmieją, nie oznacza, że są dla ciebie. To, że klepią cię po plecach, nie oznacza wcale, że kiedyś nie będą cię w nie dźgać. Ludzie nie raz udają dobrych. Zazdrość czasem żyje niedaleko, więc dobrze poznaj swoje najbliższe otoczenie. Większość ludzi uważa, że prawdziwa miłość przychodzi w wieku 18 lat, potem ślub i „żyli długo i szczęśliwie”. Co za bzdura! Znam wiele osób, które zakochały się dość późno i są bardzo szczęśliwe. Liczy się każda wspólnie spędzona chwila. Obojętne, czy trwa kilka tygodni, czy kilkadziesiąt lat. Szacunek należy się tym, którzy na niego zasługują, a nie tym, którzy się go domagają. 2% ludzi myśli, 3% ludzi myśli, że myśli, 95% ludzi prędzej umrze niż pomyśli.

Pozdrowienia dla pięknej Pani Aleksandry Wielkiej od Migotki, AWRUKa i Bumeranga. Dołączam się do pozdrowień... Mówił do Państwa redaktor radia e"R" - Mikołaj Rey. Niech Żywi nie tracą nadziei... i walczą o Prawdę, Światłość i Miłość !!!... Do usłyszenia❤️💩👍 12:00, 23.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolekLolek

5 1

Czy urzędnik powinien być niezależny i nie popierać żadnej opcji politycznej? Czy na swoich posesjach ci ludzie powinni wywieszać banery promujące kandydata z określonej partii politycznej? Popatrzcie w Krośniewicach. No, chyba, że kierowca to nie urzędnik. 13:29, 23.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LoloLolo

3 3

Nie Twój interes,kogo ktoś wiesa na plocie,żal Ci ,może zaproponuj swój płot, a może jeszcze na tym zarobisz..... 18:39, 23.09.2019


REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone