Zamknij
REKLAMA

W ten weekend szkoliło się 7 tys. Terytorialsów

08:37, 13.05.2019 | mjr Arkadiusz Rubajczyk
REKLAMA
Skomentuj
fot. WOT

W ten weekend szkoliło się 7 tys. Terytorialsów, w tym żołnierze OT 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wraz ze wzrostem liczebności formacji żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej stają się stałym elementem krajobrazu naszych lokalnych społeczności. Coraz więcej szkoleń weekendowych odbywa się w rejonach, w których na co dzień mieszkają terytorialsi.

W ten weekend na terenie dwunastu województw szkoli się ponad 7 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Realizowane są wszystkie formy aktywności szkoleniowej. Zdecydowana większość żołnierzy uczestniczy w weekendowych szkoleniach rotacyjnych, które są najczęstszą formą szkolenia w WOT.

Żołnierze 91 batalionu lekkiej piechoty w sile dwóch kompanii, spędzają obecne szkolenie w terenie. Przemieszczają się ze Zgierza pieszo na teren poligonu w Jeżewie, gdzie na ćwiczeniach zadań z taktyki wojskowej spędzili noc. Czas przemieszczania się także wykorzystali na szkoleniu elementów taktycznych. Ochotnicy z kilku Brygad, którzy dopiero od tygodnia służą w naszej formacji szkolą się w ramach szesnastodniowych szkoleń podstawowych, podczas których poznają podstawy żołnierskiego rzemiosła.

Żołnierze, którzy są z nami od co najmniej roku biorą udział w szkoleniach zintegrowanych, które dzięki temu, że są prowadzone najczęściej na poligonach i trwają od 10 do 14 dni, pozytywnie wpływają na zgranie pododdziału oraz umożliwiają realizację zadań niedostępnych w stałych rejonach odpowiedzialności pododdziałów.

Terytorialsi coraz częściej „wychodzą" z koszar i ćwiczą na „swoim” terenie. Uczą się w ten sposób działania w naturalnym dla nich środowisku, miejscu swojego zamieszania.

Wojska Obrony Terytorialnej jako piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych powstały z początkiem 2017 roku. Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni blisko 20 tysięcy żołnierzy.


 

mjr Arkadiusz Rubajczyk

zdj. WOT

(mjr Arkadiusz Rubajczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

aa

0 0

Brawo.

20:04, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone