Zamknij
REKLAMA

Rusza III edycja Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS

14:41, 02.04.2019 | Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy województwa łódzkiego już po raz trzeci będą mogli zgłaszać projekty zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na realizację ciekawych pomysłów władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą miliony złotych.

W 2019 roku Województwo Łódzkie realizować będzie już III edycję Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Aby przybliżyć mieszkańcom ideę budżetu obywatelskiego oraz przedstawić im szczegóły dotyczące zmian w regulaminie odbędą się spotkania informacyjno-konsultacyjne w Wieluniu, Sieradzu, Łowiczu, Brzezinach, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim oraz w Łodzi. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie www.bo.lodzkie.pl.

Głównym celem budżetu obywatelskiego jest aktywizacja mieszkańców tak by mieli wpływ na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego wyodrębniona została pula wojewódzka oraz 24 pule powiatowe.

Zgłaszać będzie można:

zadania wojewódzkie o charakterze inwestycyjnym i remontowym
zadania powiatowe tj. zadania nieinwestycyjne:

- o charakterze sportowym, w tym z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych

- dotyczące bezpieczeństwa publicznego

- o charakterze turystycznym

- z zakresu edukacji ekologicznej

- z zakresu ochrony środowiska

- z zakresu rehabilitacji zdrowotnej

- z zakresu upowszechniania folkloru związanego z województwem

- upowszechniających kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt.

Szacunkowy koszt realizacji projektu w ramach puli wojewódzkiej nie może być niższy niż 100 000,00 zł ani wyższy niż 500 000,00 zł, a projektu w ramach puli powiatowej nie może być niższy niż 5 000,00 zł ani wyższy niż 40 000,00 zł.

Ostateczny wykaz projektów dopuszczonych do głosowania z uwzględnieniem podziału na pule, przyjęty przez Zarząd Województwa Łódzkiego, zostanie udostępniony na stronie www.bo.lodzkie.pl. Głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na Plus” odbędzie się w czerwcu. Wybrane projekty będą realizowane w 2020 roku.

We wtorek 2 kwietnia o szczegółach Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” podczas konferencji prasowej opowiadali marszałek województwa Grzegorz Schreiber oraz dyrektor Kancelarii Marszałka Dawid Mazurkiewicz. W trakcie wydarzenia zaprezentowany został klip promujący program (w załączniku). Gościem specjalnym był iluzjonista Wiktor Młocek.

(Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone