Zamknij
REKLAMA

Łódzcy Terytorialsi ćwiczyli ramię w ramię ze strażakami

08:57, 29.03.2019 | mjr Arkadiusz Rubajczyk
REKLAMA
Skomentuj

Kilkanaście jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej wspólnie z Policją i Wojskami Obrony Terytorialnej ćwiczyło na terenie Konstantynowa Łódzkiego, jak zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i zabezpieczyć miasto przed powodzią.

25.03.2019 r. dwudziestu żołnierzy 91 batalionu lekkiej piechoty 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięło udział w powiatowych manewrach, organizowanych przez komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. Ćwiczenia miały za zadanie sprawdzić współdziałanie służb tj. Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji i - po raz pierwszy - Wojsk Obrony Terytorialnej.

Plac przy OSP w Konstantynowie Łódzkim stał się miejscem koncentracji ludzi i sprzętu. O godzinie 10:00 Komendant Powiatowy PSP w Pabianicach brygadier Andrzej Bohdanowicz przedstawił główne założenia ćwiczeń oraz przejął kierowanie działaniami ratowniczymi. Około 10:30 zastępy udały się na miejsce działań.

Scenariusz zakładał budowę wału przeciwpowodziowego wzdłuż rzeki Łódka przy ulicy Łaskiej oraz przepompowywanie spiętrzanej wody i udrożnienie przepustów przy ulicy Kościelnej. Żołnierze 91 batalionu lekkiej piechoty 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali skierowani do wsparcie budowy wału - napełniali worki z piaskiem oraz transportowali je na wyznaczone miejsca. Po zakończonych działaniach kierujący ćwiczeniami dokonał podsumowania, podziękował żołnierzom za zaangażowanie i wyraził nadzieję na dalszą współpracę oraz udział w kolejnych szkoleniach, jak i wsparcie podczas sytuacji realnego zagrożenia. Dowódca 91blp ppłk Marcin Markiewicz podziękował za zaproszenie i zadeklarował gotowość do wspólnych działań, tak w ramach szkoleń, jak i w sytuacjach klęsk żywiołowych czy innych kryzysowych, zgodnie z przeznaczeniem Wojsk Obrony Terytorialnej.


 

(mjr Arkadiusz Rubajczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone