Zamknij
REKLAMA

Łęczyca zaprasza na I Otwarte Mistrzostwa w Fotografii

12:04, 19.03.2019 | Lidka Majda
REKLAMA
Skomentuj

Robisz zdjęcia i chciałbyś skonfrontować swoje umiejętności z innymi, a przy okazji wygrać cenne nagrody? Nie wahaj się i 23 marca chwyć za aparat, przyjedź do Łęczycy, i zawalcz o tytuł Mistrza!

Pomysł jest prosty: w wiosenny sobotni poranek fotografowie-amatorzy poznają temat zadania fotograficznego, zaś na jego wykonanie będą mieli kilka godzin. Mistrza fotografii wybierze fachowe jury, a sami uczestnicy przyznają nagrodę publiczności. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET, honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza.

– W odróżnieniu od konkursów, na które zgłasza się gotowe zdjęcia, nasze Mistrzostwa są bardzo dynamiczne – opowiada Piotr Banasik, jeden z najlepszych fotografów muzycznych w kraju, a jednocześnie członek Stowarzyszenia IMPET. – Zadaniem uczestników będzie wykonanie tylko jednego zdjęcia (wybranego spośród wszystkich zrobionych podczas zawodów), realizującego temat konkursu, który aż do momentu startu pozostanie w tajemnicy – dodaje pomysłodawca konkursu.

Warto zaznaczyć, że konkurs otwarty jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Organizatorzy szczególnie ciepło zapraszają mieszkańców Kutna oraz jego okolic.

- Kutno i Łęczyca odkąd pamiętam współpracowały na rzecz różnorodnych przedsięwzięć artystycznych, kulturalnych czy też edukacyjnych. Wielu Łęczycan kocha kutnowskie Święto Róży, to czemu Kutnianie nie mogliby pokochać Mistrzostw Łęczycy w Fotografii? – pyta Marcin Tober, prezes Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego IMPET.

– Nie ma znaczenia, czy dysponujesz telefonem komórkowym z aparatem, czy pełnoklatkowym korpusem z kilkoma obiektywami – zachęca uczestników Piotr Banasik. – Liczy się to, kto stoi za aparatem: pomysł, kreatywne podejście do zadania, wrażliwość, wyczucie chwili i złapanie odpowiedniego kadru, nie zaś sprzęt, którym zdjęcie zostało zrobione – tłumaczy.

Mistrzostwa nie tylko dostarczą świetnej rozrywki, ale także staną się znakomitą okazją do doskonalenia swojego warsztatu – uczestnicy będą mogli wysłuchać krótkiego wykładu na temat fotografii oraz na żywo przysłuchiwać się obradom jury, oceniającego kolejne zdjęcia. Każde z nich może być źródłem inspiracji i pomysłów, zarówno dla hobbystów, jak i zawodowców.

W trakcie uroczystego wręczenia nagród dla laureatów Mistrzostw, będzie miała także miejsce premiera filmu ,,Świat się nie zawali” nakręconego przez lokalnych entuzjastów kina. Bez wątpienia 23 marca warto odwiedzić Łęczycę!

W Mistrzostwach mogą wziąć udział fotografowie-amatorzy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania – wystarczy dokonać zgłoszenia do 21 marca pod adresem konkurs.impet@wp.pl. Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie internetowej stowarzyszenia. Udział w konkursie jest bezpłatny, zaś organizatorzy zapowiadają atrakcyjne nagrody.

Najlepsze fotografie wezmą udział w wystawie pokonkursowej, zrealizowanej przez Stowarzyszenie IMPET. Konkurs organizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu „Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Lidka Majda z  I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie

(Lidka Majda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone