Zamknij
REKLAMA

Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń przez Kutno

22:10, 14.03.2019 | Agnieszka Grzela
REKLAMA
Skomentuj

„Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń to akcja, której organizatorem jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Ambasadorami akcji są Joanna Kulig i Krzysztof Hołowczyc. Naszą akcję popierają osoby ze świata mediów i sportu m.in. Kamil Stoch, Kamil Bednarek, Bovska, Marcin Dorociński, Marek Piekarczyk, Michał Czernecki, Artur Barciś.

„Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń” to charytatywny duathlon – bieg połączony z jazdą na rowerze, który odbędzie się w dniach 26 – 31 maj 2019 roku przez całą Polskę. Czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie zmierzy się z dystansem ponad 620 km przez całą Polskę, z Wieliczki, skąd będą nieść symboliczną sól do stworzenia tężni, aż do Tczewa (woj. pomorskie). Akcja trwa już od października 2018 roku.

"Sportowców" spotkamy w Kutnie, warto im kibicować, bo cel słuszny a wysiłek do niego prowadzący niewątpliwie ogromny.

"Sportowcy" przemierzą w województwie łódzkim m.in. Jędrzejów, Radomsko, Bełchatów, Pabianice, Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz, Kwidzyn, Gniew.
Trasa:
26maja Wieliczka i Jędrzejów
27maja Jędrzejów i Radomsko
28maja Radomsko,Bełchatów, Pabianice, Łódź
29maja Łódź, Kutno, Włocławek
30maja Włocławek, Grudziądz
31maja Grudziądz, Kwidzyn, Gniew i Tczew.

Celem jest zbiórka pieniędzy na stworzenie magicznego miejsca prosto ze świata dziecięcej wyobraźni dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie Sensorycznego Ogrodu Marzeń. Zostanie on podzielony na dwie strefy – głośną, rekreacyjno-zabawową oraz cichą, gdzie oprócz wszechobecnej zieleni znajdą się również fontanny, ścieżka sensoryczna i tężnia. Obie strefy, tak różne od siebie, ale jakże potrzebne zarówno dla rozwoju, terapii, relaksu oraz odrobiny szaleństwa dla naszych najmłodszych podopiecznych.

Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń jest na facebooku. Informacje na temat akcji znajdują się również na facebooku: Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i na stronie zpstczew.pl.

(Agnieszka Grzela)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone