Zamknij
REKLAMA

Przez luty z kulturą

16:05, 07.02.2019 | POKiS
REKLAMA
Skomentuj

Koncerty, wystawy, warsztaty i spektakle. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki prezentuje kulturalny rozkład jazdy na luty. W tym miesiącu zarówno starsi, jak i młodsi płocczanie znajdą dla siebie coś interesującego.

Od 8 do 9 lutego zapraszamy na „Walentynkowe sztukowanie” do Pracowni Działań Twórczych „Kolor i Forma” w Galerii Wisła. Podczas warsztatów plastycznych dzieci będą uczyły się tworzenia kartek walentynkowych techniką scrapbookingu. Ręcznie wykonane kartki będą z pewnością pięknym upominkiem prosto z serca. Warsztaty odbędą się w dwóch turach: w piątek 8 lutego w godzinach 16-18 oraz dzień później w godzinach 12-18.

Zapisy na warsztaty do 8 lutego pod numerem telefonu 532 744 160 w godz. 9-15. Ilość miejsc jest ograniczona.

W sobotę 9 lutego w Domu Darmstadt odbędzie się wyjątkowy koncert „Piaf po Polsku”. Piosenki słynnej francuskiej piosenkarki Edith Piaf będzie można usłyszeć w wykonaniu aktorki Doroty Lulki. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Spotkania z balladą”. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży (40 zł w dniu koncertu, do kupienia w Domu Darmstadt) można jeszcze kupić w Bileterii POKiS.

11 lutego o godzinie 9 w „Kolorze i Formie” w Galerii Wisła odbędzie się otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży pt. „Kolory zimy”. Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16.

W Walentynki, 14 lutego o godzinie 19 zapraszamy do POKiS-u na koncert Moniki Borzym. Monika to polska wokalistka podbijająca światową scenę muzyki jazzowej. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Kawiarnia Jazzowa”. Bilety w cenie 30 zł można kupić w Bileterii POKiS.

W piątek 15 lutego zapraszamy do siedziby POKiS-u na spektakl grupy teatralnej POKiS pt. „Uszkodzeni” w reżyserii Mariusza Pogonowskiego. Uszkodzeni to spektakl, do którego tekst powstał w trakcie rozmów i improwizacji. Członkowie grupy przytaczają historie związane z miłosnymi rozterkami i porzuceniem. Wszyscy są związani głębokim poczuciem samotności i odosobnienia. Spotykają się razem rzadko, tylko na stypie lub weselu. Spektakl rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp wolny.

16 lutego o godzinie 13 w Galerii POKiS (ul. Jakubowskiego 10, I piętro) odbędzie się otwarcie wystawy Moniki Kuczynieckiej pt. „Bohaterowie filmów, które nigdy nie powstały”. Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2010 roku została laureatką konkursu Offowe Odkrycia Roku organizowanego przez Telewizję Kino Polska i portal Stopklatka.pl. W pracy animatora wykorzystuje plastelinę, przy pomocy której - w połączeniu z techniką poklatkową – kreuje barwne, pulsujące życiem filmowe światy. Wystawa będzie czynna do 31 marca.

Już we wtorek 19 lutego trzecia edycja wydarzenia dla lokalnych melomanów i kolekcjonerów płytowych, czyli Płocka Giełda Winylowa. Od kilku lat przeżywające renesans czarne krążki otrzymują drugie życie dzięki kolekcjonerom i pasjonatom analogowego brzmienia. W POKiS-ie miłośnicy winyli będą mogli sprzedawać, kupować i wymieniać się swoimi kolekcjami w godzinach 16-20.

20 lutego o godzinie 17 zapraszamy na spektakl „Zima pod stołem” według Rolanda Topora w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej POKiS. Spektakl odbędzie się na sali widowiskowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Wstęp wolny.

W dniach 23-24 lutego w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży (C.H. Atrium Mosty) w godzinach 11-14 odbędą się warsztaty plastyczne Weekend ze Sztuką „Kraina zimna”. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W sobotę 23 lutego o godzinie 18 w Domu Darmstadt w ramach cyklu „Spotkania z balladą” wystąpi Trio Łódzko-Chojnowskie. W programie przełożonego ze stycznia koncertu „Sny i sny” pojawią się utwory Jacka Kaczmarskiego. Bilety po 30 zł są jeszcze dostępne w Bileterii POKiS (w dniu koncertu bilety w cenie 40 zł można będzie kupić w Domu Darmstadt).

Na 23 lutego Kino za Rogiem przygotowało wyjątkowe wydarzenie. O godzinie 19 zapraszamy na retransmisję „Dziadka do orzechów” w wykonaniu moskiewskiego zespołu Teatru Bolszoj.

W czwartek 28 lutego w Domu Darmstadt miłośnicy podróży docenią pokaz slajdów "Białe na Białym i inne opowiadania", który odbędzie się w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika. Spotkanie z udziałem prof. Piotra Głowackiego z Zakładu Badań Polarnych i Morskich oraz prof. Mariusza Majdańskiego z Zakładu Obrazowania Geofizycznego - bohaterowie książki „Białe na Białym i inne opowiadania”. Impreza odbywa się w ramach VII Festiwalu Zorzy Polarnej w Płocku.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przypomina również o wystawie „Saamowie – ludzie Północy” czynnej do 22 marca w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży (Atrium Mosty). Wystawie towarzyszy ekspozycja artefaktów kultury Saamów, w tym stroje, ozdoby i przedmioty codziennego użytku.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki można znaleźć na stronie www.pokis.pl, w mediach społecznościowych oraz w aplikacji mobilnej MiastO!Żyje.

 

(POKiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone