Zamknij
REKLAMA

Piosenki Edith Piaf w Domu Darmstadt w Płocku

14:50, 05.02.2019 | POKiS
REKLAMA
Skomentuj

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na kolejne „Spotkania z balladą”. W najbliższą sobotę (9 lutego) w Domu Darmstadt odbędzie się koncert zatytułowany „Piaf po polsku” w wykonaniu aktorki Doroty Lulki. Ostatnie bilety w cenie 30 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS.

„Piaf po Polsku” to koncert najpiękniejszych utworów francuskiej piosenkarki Edith Piaf śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego. Na niepowtarzalny klimat koncertu wpływają fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu oraz - przede wszystkim - wysokiej próby interpretacje aktorskie Doroty Lulki, grającej tytułową rolę w kultowym, gdyńskim spektaklu „Piaf”. Artystka, która prowadzi cały koncert, opowiada o zawiłym życiu Edith Piaf nawiązując z widownią niemal intymny kontakt.

Dorota Lulka to polska aktorka teatralna i filmowa. W roku 1982 ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze „Wybrzeże” w Gdańsku. Pracowała jako śpiewaczka-solistka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jako aktorka w Teatrze „Wybrzeże” w Gdańsku, Teatrze Polskim i Nowym w Poznaniu, jako dziennikarka w Poznańskim Ośrodku Telewizji Polskiej, a od roku 2000 jest częścią zespołu aktorskiego Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W 2013 roku została odznaczona Brązowym Medalem – Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

Ważnym momentem w życiu aktorki był występ na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Nagrodę Związku Autorów i Kompozytorów oraz Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Odtąd łączy pracę w teatrze z pracą na estradzie.

Dorota Lulka szerszej publiczności znana jest z występów w takich produkcjach jak „Lokatorzy”, „Klan”, „M jak Miłość” czy „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Podczas sobotniego koncertu Dorocie Lulce na scenie towarzyszyć będą muzycy: Paweł Nowak (akordeon) oraz Maciej Sadowski (kontrabas).

Koncert „Piaf po polski” odbędzie się w najbliższą sobotę 9 lutego o godzinie 18 w Domu Darmstadt (pl. Stary Rynek 8). Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży (40 zł w dniu koncertu, do kupienia w Domu Darmstadt) można jeszcze kupić w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10).

 

(POKiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone