Zamknij
REKLAMA

Skorzystaj z Ferii z wąskotorówką 2019

16:22, 21.01.2019 | Centrum Edukacyjno - Turystyczne
REKLAMA
Skomentuj

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych i nie tylko. Terminy są tak dopasowane, aby zimową przerwę mogły spędzić z nami dzieci z województw mazowieckiego oraz łódzkiego.

Bogaty i różnorodny program „Ferii z wąskotorówką 2019” znajduje się w załączonym pliku. Zapraszamy na ferie w kolejowym wydaniu. Więcej informacji na  www.mkw.e-Sochaczew.pl.

Wszyscy, którzy chcieliby spędzić zbliżające się ferie zimowe w ciekawy sposób, powinni w okresie od 28 stycznia do 24 lutego br. przynajmniej raz odwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie! Już po raz trzeci bowiem w ramach „Ferii z Wąskotorówką” przygotowano różnorodny program.

W sobotę, 26 stycznia, w ramach „Inauguracji Ferii z Wąskotorówką”, udostępniona zwiedzającym zostanie nowa atrakcja muzeum, a mianowicie makieta kolejowa pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa”, która przenosi szlak rodzimej wąskotorówki w realia modelarskie. Dzięki wykonanym trzem pierwszym modułom makiety będziemy mogli kontentować się widokiem stacji Sochaczew Wąskotorowy, stacji Wyszogród oraz przystanku osobowego Sochaczew Miasto. Wszystko to w skali H0e (1:87) oraz wyglądzie odwołującym się do przełomu lat 70. i 80. XX w. Makieta będzie rozbudowywana w przyszłości o dodatkowe moduły z charakterystycznymi fragmentami szlaku Kolei Sochaczewskiej. Kolejną nowością w trakcie „Ferii z Wąskotorówką” będą trzy specjalnie zorganizowane zimowe przejazdy pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Pierwszy z nich odbędzie się już na „Inaugurację Ferii z Wąskotorówką”, a więc w sobotę, 26 stycznia, kolejne zaś 9 i 23 lutego (szczegóły w PROGRAMIE poniżej).

Atrakcją specjalną, przygotowaną w tym roku wspólnie z Przedszkolem „Leśne Skrzaty”, będzie zaaranżowany w sobotę, 9 lutego, kolejowy bal karnawałowy dla najmłodszych pn. „Roztańczona ciuchcia”. Ponadto codziennie od wtorku do piątku odbywać się będą trwające półtorej godziny zajęcia edukacyjno-warsztatowe. W związku z udostępnieniem nowej makiety, ich tematyka będzie ściśle związana z historią sochaczewskiej kolei wąskotorowej, a także dziejami Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej, których nasza wąskotorówka jest ważną częścią. W ramach poszczególnych zajęć zaaranżowana zostanie część dydaktyczna, wzbogacona o warsztaty oparte o sztukę rękodzielniczą zwaną scrapbookingiem, podczas których stworzymy specjalne kolejowe kompozycje plastyczne. Następnie przyjdzie czas na spacer po muzealnym skansenie, w trakcie którego uczestnicy zapoznają się z największą kolekcją taboru wąskotorowego w Europie. Na zakończenie zajęć dla wszystkich chętnych będzie czekała dodatkowa atrakcja. Rozpalone zostanie ognisko, dzięki czemu będzie można ogrzać się w klimatycznym otoczeniu zabytkowego taboru kolejowego, a w przypadku posiadania własnego prowiantu, również usmażyć kiełbaskę i zjeść ją w specjalnie na tę okazję udostępnionym wagonie barowym. Dla tych, którzy chcą spędzić z nami więcej czasu, proponujemy dodatkowo specjalne czterogodzinne zajęcia pn. „Dzień w świecie wąskich torów”. W ich trakcie zaprezentowany zostanie w przystępnej formie tabor wąskotorowy zgromadzony w Sochaczewie, dzieje kolejnictwa oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem na kolei. Zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić, mierząc się z muzealną grą terenową. Zajęcia prowadzone będą w zabytkowym, lecz ogrzewanym wagonie osobowym, sali edukacyjnej oraz na terenie skansenu, a ich zwieńczeniem będzie ognisko.

W udostępnionym poniżej programie „Ferii z wąskotorówką 2019” znajdują się ramowe informacje o planowanych wydarzeniach. Szczegółowe informacje o poszczególnych imprezach będziemy podawać bezpośrednio przed przewidzianym terminem danego wydarzenia na naszej stronie internetowej www.mkw.e-Sochaczew.pl. Zapraszamy zatem do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie na „Ferie z Wąskotorówką 2019”. Atrakcji nie zabraknie dla nikogo!

PROGRAM

(Centrum Edukacyjno - Turystyczne)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone