Zamknij
REKLAMA

Łódź - miasto nowych perspektyw?

12:28, 11.01.2019 | materiały partnera

Na przestrzeni ostatnich lat Łódź zyskała zupełnie nowy wizerunek. Nie jest już tylko kolejnym punktem na autostradzie, czy miejscem do którego przyjeżdżają właściciele sklepów odzieżowych po towar. Przez ostatni czas powstało tu wiele nowych szkół, przedsiębiorstwa, także te z zagranicznym kapitałem tworzą siedziby w tym właśnie mieście. Ponadto, dla wielu młodych ludzi jest to szansa na założenie rodziny - świetne kliniki invitro czy szpital dziecięcy, który pozwala na operacje jeszcze w ciąży. Poznaj nowe oblicze Łodzi i zakochaj się w nim!

Łódź 2.0

Mijające lata były bardzo korzystne dla Łodzi. Nowe władze, przyjazne urzędy, które stawiały przede wszystkim na rozwój i to bardzo intensywny. Z jednej strony starano się zachować oryginalny wygląd miasta, poprzez masowe rewitalizacje kamienic przez prywatnych inwestorów. Wszystko odbywało się w zgodzie z przepisami. Z drugiej strony stawiano też na nowe budownictwo, które odmieniło zapomniane dzielnice i nadano im nowego charakteru, a efekty można obserwować chociażby tutaj: http://www.profitdevelopment.com.pl/sprzedaz-nowych-mieszkan-lodz.

Jak wiadomo, nowe inwestycje to nie wszystko, co wpływa na samo miasto. Jednak kolejne kroki w odbudowie i nowym wizerunku miasta, miały duży związek z tworzącymi się inwestycjami. Urząd miasta nie oszczędzał pieniędzy na nowe drogi, połączenia autobusowe czy tramwaje. Obecnie przyjemnie się podróżuje z jednego końca miasta na drugi, bez trafiania na korki czy drogi, które mogą zrobić więcej szkody niż pożytku dla samego auta.

Duża szansa dla młodych ludzi

Wspomniane były nie tylko nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi, ale także filie wielu firm, z czego miasto jest niezwykle dumne. Inwestorzy dostrzegają duży potencjał na tym obszarze. Rewelacyjne połączenie autostrad z całą Polską, blisko położone lotniska i wciąż wiele terenów, które można wykorzystać na siedziby czy magazyny i hale produkcyjne.

Jednak życie w Łodzi to nie tylko mieszkania i nowe firmy, to także codzienność, która powinna być dostosowana przede wszystkim do młodych osób, aby ściągnąć ich do miasta. Nie brakuje tutaj galerii handlowych, miejsc rozrywki, ale i świetnych szkół, punktów usługowych i.. samych szpitali. Statystyki mówią jasno, że właśnie w Łodzi wiele par marzących o dziecku - może spełnić to marzenie. Na granicy miasta znajdują się kliniki leczenia niepłodności, w których pracują światowej klasy specjaliści, a także pionierzy w zapłodnieniach pozaustrojowych. Obecność szpitala dziecięcego, w którym podejmuje się skomplikowane operacje u chorych dzieci - nawet jeszcze w brzuchu mamy, to także powód do dumy dla miasta.

Jak widać, miasto które w tekstach Adama Ostrowskiego kojarzyło się z tęsknotą za ambicją i poszukiwaniem lepszego jutra, to już przeszłość. Mieszkańcy są dumni z Łodzi, a nowi obywatele tego miasta odkrywają niekończący się potencjał tego miejsca.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone