Zamknij
REKLAMA

Kolędy z różnych stron świata

16:34, 07.01.2019 | POKiS
REKLAMA
Skomentuj

Niedzielny koncert płockich chórów zakończył 24. edycję Płockiego Kolędowania. Przez trzy dni (4-6 stycznia) w płockiej katedrze odbywały się koncerty kolęd z całego świata. Wystąpili między innymi Piotr Machalica, Spirituals Singers Band, chór Minstrel, Pueri Cantores Plocenses oraz Vox Singers.

Tradycja kolędowania w płockiej katedrze sięga roku 1995. Przez ostatnie 24 lata dla płocczan zagrali i zaśpiewali tacy artyści jak zdobywca nagrody Grammy Włodek Pawlik, Beata Rybotycka, Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska czy podhalański zespół Trebunie-Tutki. Każdego roku wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Tegoroczną edycję festiwalu otworzył piątkowy koncert Piotra Machalicy – znanego polskiego aktora filmowego i teatralnego. Machalica zaśpiewał w towarzystwie pianisty Zdzisława Kalinowskiego, płockiego chóru Minstrel, Kameralnego Zespołu Wokalnego POKiS oraz kwartetu smyczkowego. W wypełnionej po brzegi katedrze wybrzmiały takie utwory, jak „Oj, Maluśki, Maluśki“, „Wesołą nowinę bracia słuchajcie“, „Jeden dzień w roku“ czy „White Christmas“.

Drugiego dnia Kolędowania wystąpiła wrocławska formacja Spirituals Singers Band, która w zeszłym roku obchodziła 40-lecie istnienia. W ramach koncertu zatytułowanego "Kolędy świata", muzycy zafundowali słuchaczom oryginalne aranżacje muzyki świątecznej, poruszając się w granicach jazzu, gospel, a nawet flamenco. W repertuarze grupy, oprócz znanych polskich kolęd i pastorałek, pojawiły się utwory świąteczne m.in. z Austrii, Francji, Rosji, Włoch, Argentyny czy Anglii.

Na zakończenie imprezy, w niedzielę, wystąpiły płockie chóry, w tym Pueri Cantores Plocenses, Vox Singers, Vox Maiorum, a także chóry z płockich szkół podstawowych i gimnazjów: Ośmiorniczki (SP 8), Viva la Musica (SP 23) oraz Kamerton (G8). W ich wykonaniu można było usłyszeć polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki, m.in. "Wśród nocnej ciszy", Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Anioł pasterzom mówił", "Jadą kolędnicy", "Jingle Bells" czy "Grown-up Christmas List".

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego pt. "Sny i sny" w wykonaniu Tria Łódzko-Chojnowskiego, który odbędzie się w sobotę 19 stycznia w Domu Darmstadt (pl. Stary Rynek 8). Bilety w cenie 30 zł można jeszcze kupić Bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl.

 

(POKiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone