Zamknij
REKLAMA

Widowisko teatralne Kutno- miastem Mocy przeciwko przemocy!

10:23, 29.11.2018 | Monika Przyżycka
REKLAMA
Skomentuj

22 listopada wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „DoMOStwo” w Żychlinie mieli przyjemność uczestniczyć w Konferencji organizowanej przez MOPS w Kutnie po hasłem „Kutno- miastem Mocy przeciwko przemocy!”

Z tej okazji przygotowali spektakl muzyczno-taneczny z głębokim przesłaniem. Widowisko teatralne poprzedziło wystąpienie i prelekcja przygotowana przez dyrektor MOS w Żychlinie, Ewę Rutkowską Wychowankowie z zaangażowaniem i skupieniem uczestniczyli w intensywnych próbach przygotowujących do premiery. Weszli w role niczym profesjonalni artyści i swoje zadanie zrealizowali w stu procentach .Tematem przewodnim występu artystycznego była przemoc w rodzinie, która potraktowana została metaforycznie. Występ koncentrował się na ukazaniu emocji , które towarzyszą rodzinie doświadczanej zjawiskiem przemocy . Te emocje to złe demony, które zostały spersonifikowane, nazwane i ukazane w sposób dosłowny. Taniec emocji/ demonów odzwierciedlał walkę, a muzyka oddawała nastrój grozy. Surowe brzmienie kontrabasu podkreślało mroczny wymiar przedstawienia. Spektakl poruszał i uderzał w wysokie tony. Muzyka chóralna wraz z minimalistyczną grafiką dopełniała obraz. Monochromatyczna kolorystycznie scenografia podkreślała nowoczesny i prosty przekaz, a wyrazista charakteryzacja przykuwała uwagę widza. Ostatecznie rodzina przegrywa walkę z przemocą i podlega rozpadowi.

Dziękujemy Wam- młodzi artyści , za odwagę, zaufanie i pasję, które dały początek temu wspaniałemu widowisku. Dziękujemy za emocje, których mogliśmy doświadczyć dzięki waszej ciężkiej pracy. Jesteśmy z Was dumni.

(Monika Przyżycka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Super MOSSuper MOS

1 0

Świetny występ! Gratuluję wychowankom i ich wychowawcom za trud wniesiony w przygotowanie tak wyjątkowego przedstawienia. 06:19, 30.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone