Zamknij
REKLAMA

„Złota Matura” w ZSCKR im. M. Rataja w Mieczysławowie

15:44, 25.06.2018 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczne zakończenie roku Szkolnego w ZSCKR im. M. Rataja w Mieczysławowie miało niezwykły przebieg, albowiem zbiegło się z pięćdziesiątą rocznicą egzaminu maturalnego uczniów w murach naszej szkoły. Z inicjatywą świętowania pięćdziesiątej rocznicy ukończenia Technikum Rolniczego w Mieczysławowie wystąpili maturzyści z lat 1968-1970. Chcieli oddać hołd człowiekowi, którego starania dawali im nie tylko możliwość zdobycia średniego wykształcenia , ale były przepustką do realizacji marzeń. Pan Zdzisław Piekarek był dyrektorem szkoły w latach 1964-1968.

22 czerwca spotkała się cała społeczność szkolna- absolwenci sprzed 50-ciu lat i uczniowie uczęszczający obecnie do szkoły, nauczyciele i pozostali pracownicy. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciły dzieci Państwa Piekarek z rodzinami. Starostwo Powiatowe w Kutnie reprezentował wicestarosta Zdzisław Trawczyński. Na uroczystości obecny był Dyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie Ryszard WinterZebranych gości powitała dyrektor szkoły Danuta Krawczyk, kierując szczególne ukłony pod adresem Dostojnych Jubilatów.

W swoim wystąpieniu podsumowała mijający rok szkolny i podziękowała wszystkim za pracę. Najlepszym uczniom wręczyła świadectwa i nagrody. Następnie zwróciła się do Absolwentów przybyłych dla uczczenia Pana Zdzisława Piekarka, osoby szczególnie im bliskiej. Dla podkreślenia tak szczególnego dla nich dnia wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Ostatnia część uroczystości odbyła się przed budynkiem szkoły. Dla podkreślenia zasług Pana Dyrektora Zdzisława Piekarka, Absolwenci z lat 1968-1969-1970 ufundowali tablicę pamiątkową. Znalazła się w godnym dla niej sąsiedztwie, obok tablicy poświęconej byłemu Dyrektorowi Konstantemu Migdałło i jego żonie Irenie oraz tablicy upamiętniającej Mieczysławowiaków poległych w walce z bolszewikami w 1920 roku.

Spotkaniu Absolwentów i pracowników przy kawie towarzyszyły wspomnienia lat spędzonych w murach szkoły.  

ZSCKR w Mieczysławowie

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Stare MirosławiankiStare Mirosławianki

1 0

Brawo starzy Mieczysławowiacy! 09:19, 02.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone