Zamknij
REKLAMA

Już w niedzielę Święto Żychlina

09:17, 31.05.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Program imprezy:

15.00 – Żakinada ulicami miasta (start przy ŻDK)

15.20 – Oficjalne rozpoczęcie Święta Żychlinaprzez Burmistrza Gminy Żychlin i Dyrektora Żychlińskiego Domu Kultury

15.40 – Misz-Masz występów cz. I

17.00 – Koncert zespołu Weekend

18.20 – Holi Festival kolorów

18.40 – Misz-Masz występów cz. II

19.00 – Koncert zespołu LORD

20.30 – Przerwa techniczna

21.00 – Koncert gwiazdy wieczoru Blue Cafe

Niespodzianek na Święcie Żychlina nie zabraknie! Przypominamy o HOLI FESTIVALU, czyli Festiwalu Kolorów - szalonej zabawy polegającej na obrzucaniu się kolorowymi proszkami. Proszki, które będą używane pochodzą od największych dostawców na świecie. Są w pełni naturalne, ponieważ wyprodukowane z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Wszystko jest w pełni zmywalne woda, a po festiwalu w plenerze nie pozostają po nich żadne ślady.

Proszki posiadają certyfikaty świadczące o przebadaniu ich pod katem norm unijnych. Są nietoksyczne i przyjazne dla skóry (norma EN 71-3 przebadane przez SGS International Lab, UK), niewybuchowe/niepalne (zgodnie z regulacją VDI 2263-1) oraz biodegradowalne. Projekt gromadzi w jednym miejscu tłumy żądne zabawy. O ogromnej popularności tego typu projektów niech świadczy fakt, iż w poprzednich latach w takich imprezach na terenie Polski brało udział od 2 do 10 tys. osób podczas każdego z eventów, przyciągając zarówno starszych, jak i młodszych. Często bawią się na nich całe rodziny z dziećmi oraz całe grupy znajomych. Zapraszamy bardzo gorąco 3 czerwca około godziny 18.20. 

3 czerwca o godz. 21.00 zapraszamy na koncert wyjątkowego Zespołu - Blue Cafe - niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej i laureaci wielu prestiżowych nagród. To wyjątkowa gratka dla wszystkich wielbicieli dobrej muzyki.

Zespół istnieje od 1998 roku, a utworzony został przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala. Trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal – kompozycje, instrumenty klawiszowe, gitara, Dominika Gawęda – wokal, teksty, Sebastian Kasprowicz oraz współpracujący na stałe z zespołem Michał Grott, Piotr Kolasa, Wojtek Miecznikowski.

W 2001 zespół Blue Café został wyróżniony Nagrody Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Roku 2001. W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album "Fanaberia", osiągając status Platynowej Płyty, a znajdująca się na nim piosenka "You May Be in Love" stała się ogólnopolskim hitem. W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia. Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2003 w koncercie Premier za wykonanie piosenki "Do nieba, do piekła" zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz Super Jedynkę w kategorii Płyta Roku z Muzyką Taneczną. W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną Super Jedynkę w kategorii Płyta Roku z Muzyką Taneczną. Zespół ma na swoim koncie wiele albumów, które uzyskały status Złotej Płyty lub Platynowej Płyty. Wiele ich piosenek stało się ogólnopolskimi hitami i przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów.

1 kwietnia 2011 r. odbyła się premiera piątej płyty zespołu - "DADA", która błyskawicznie uzyskała status Złotej Płyty. Pochodzący z niej singiel "Buena" osiągnął gigantyczny sukces, przez wiele tygodni będąc najczęściej granym utworem w stacjach radiowych w Polsce.

W roku 2012 podczas Top Trendów utwór Buena został najpopularniejszą POLSKĄ CYFROWĄ PIOSENKĄ 2011 ROKU (największa sprzedaż utworu w Polsce w internecie i sieciach komórkowych) oraz  dzięki głosom fanów zespół otrzymał kolejną w swojej historii SuperJedynkę w kategorii SuperZespół na 49 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ten rok to również czas intensywnej trasy koncertowej w Polsce i na scenach zagranicznych, której kontynuacja następuje w roku obecnym.

W 2013r zespół świętował 15-lecie istnienia na scenie muzycznej.

Podczas 50. KFFP Opole 2013 Blue Cafe zostało nagrodzone SuperNagrodą "SuperJedynki". Trafiły one do zespołów najczęściej nagradzanych w plebiscycie.

12 listopada 2014r. odbyła się premiera najnowszej płyty zespołu pt. “FRESHAIR”. Album promują single "Zapamiętaj", "To Ty"

13  czerwca 2015r podczas 52 KFPP w Opolu Blue Cafe otrzymało swoją kolejną, piątą "SuperJedynkę" w kategorii "SuperShow"

28 maja 2016 podczas Sopot Polsat SuperHit Festiwal 2016 utwór “Zapamiętaj” znalazł się w gronie najpopularniejszych utworów roku 2016 w koncercie “Radiowy Przebój Roku”


Mamy dla Państwa jeszcze jedną niespodziankę –  3 czerwca o godzinie 19.00 podczas Święta Żychlina wystąpi dla Państwa Zespół LORD-Sound of Queen.

Zespół powstał w listopadzie 2002 roku. Powstanie zespołu zostało zainspirowane kolejną rocznicą odejścia Freddiego Mercury i na jego cześć. Od ponad 10 lat zespół koncertuje na terenie całego kraju i zagranicą grając każdego roku dziesiątki koncertów plenerowych
i klubowych. Podczas Międzynarodowego Festiwalu zespołów Coverowych w 2004 roku w Ustroniu zespół otrzymał nagrodę Grand Prix publiczności. W swoim programie zespół prezentuje największe przeboje zespołu Queen i Freddiego Mercury.

Zespół LORD-Sound of Queen został założony przez jego managera Bernarda Burdę. Pierwszy koncert zagrany został dnia 29.04.2003r. w najstarszym szczecińskim klubie "Kontrasty". Następnie w okresie od maja do końca sierpnia 2003 roku zespół zagrał w pierwszym roku działalności kilkanaście dużych, plenerowych koncertów. Formacja "LORD" w swoim repertuarze wykonuje największe przeboje grupy QUEEN z lat 1973-1995. Występ"LORD" jest grany na żywo. Szczecińska grupa jest najlepszym polskim zespołem wykonującym: SOUND OF QUEEN.

Z radością zapraszamy wszystkich wielbicieli muzyki disco polo 3 czerwca o godzinie 17.00 na koncert znanej i lubianej grupy WEEKEND. Zespół powstał w 2000 roku w Sejnach, a jego wokalistą oraz liderem zespołu jest Radosław Liszewski. WEEKEND to nie tylko Radek, zespół posiada również sekcję taneczną, którą tworzą Adam Łazowski oraz Bernard Mikulski.

Grupa WEEKEND ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Przez okres istnienia zespołu muzycy zagrali niezliczoną ilość koncertów, wydali kilka płyt i stworzyli kilka bardzo znanych piosenek, które podbiły serca publiczności.

Najbardziej znany utwór zespołu to wypromowany w 2012 roku hit „ Ona tańczy dla mnie”. W 2013 roku na liście przebojów YouTube teledysk do piosenki „Ona tańczy dla mnie” zajął 17 miejsce, a podczas plebiscytu "Disco Polo Hit Wszech Czasów" zorganizowanego przez telewizję Polo TV zespół WEEKEND z piosenką "Ona tańczy dla mnie" zajął 2 miejsce. W kwietniu 2016 roku dzięki 96 mln odsłon w serwisie internetowym YouTube utwór "Ona tańczy dla mnie" znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100. Przebój ten jest też pierwszą polską piosenką, która znalazła się w serii gier Just Dance, a dokładniej w wersji Unlimited (dostępnej w JD 2017) i JD Now (na smartfony).

Członkowie grupy mówią sami o sobie, że „począwszy od dużych miast, po małe miejscowości jak i gminy jesteśmy znani z bardzo energetycznych koncertów, na których z całą pewnością nie da się nudzić. Bardzo dobra muzyka, pozytywna energia i uśmiech na twarzy to motto przewodnie zespołu WEEKEND. Ze swej strony chcielibyśmy Was zapewnić, że grupa WEEKEND podtrzyma swoje oryginalne brzmienie, i z całą pewnością nie spocznie na laurach, tylko będzie starała się wam dać jeszcze wiele radości i dużo dobrej muzyki”. I na to właśnie liczymy! Serdecznie zapraszamy 3 czerwca 2018 roku.

ŻDK

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone