Zamknij
REKLAMA

Uczestniczą w programie Google Polska „Mind the gap”

20:05, 09.01.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Pod koniec ubiegłego roku 41 uczennic ze szkół podstawowych w Micinie, w Kterach i w Kaszewach wzięło udział w wycieczce do siedziby firmy Google’a, autora przeglądarki, bez której nie wyobrażamy sobie surfowania po internecie.

- Już sama informacja, gdzie jedziemy, wzbudziła w dziewczynkach dużo emocji. Naprawdę nie mogły się doczekać wyjazdu!
Firma Google od kilku lat zaprasza dziewczęta z różnych szkół w ramach swojego autorskiego programu „Mind the gap”, który ma na celu promowanie nauczania przedmiotów ścisłych wśród dziewcząt - relacjonuje nauczycielka.-  Podczas spotkania uczennice dowiedziały się, jak działa przeglądarka Google’a i jak wygląda dzień pracy inżyniera programisty. Zobaczyły, jak się programuje, pisały wspólnie z jednym z programistów Google’a prosty program w języku Python. Potem był czas na pytania i rozmowę z inżynierami, którzy mówili o tym, jakie studia skończyli i jak dostali się do Google’a. Dziewczynki interesowały następujące zagadnienia: Jak mogę się dostać do Google’a?, Od kiedy można tu aplikować na praktyki? Odpowiedzi pracowników sugerowały, że to, co dziś mogą zacząć robić to uczyć się przedmiotów ścisłych, rozwiązywać dużo łamigłówek itp. To już pierwszy krok do tego, aby na przykład zostać programistą.

Na deser było zwiedzanie biura imponującego i nietypowego, które przyprawiało dziewczyny o wypieki na twarzach. Oprócz otwartych przestrzeni z komputerami znajdziemy tam: pokój drzemek, pokój gier, stanowisko pracy z komputerem i bieżnią pod nogami (podobno w ruchu lepiej się myśli), piękną stołówkę.

Na zakończenie spotkania dziewczęta otrzymały dyplom uczestnika oraz worek z logo Google wypełniony pamiątkami.

- Jako koordynator spotkania w programie „Mind the gap” Google Polska z siedzibą w Warszawie serdecznie dziękuję, naszej absolwentce Karolinie Gawryszczak; programistce w Google za zaproszenie, pomoc w przejściu procedury zorganizowania spotkania, ciepłą, serdeczną i życzliwą atmosferę podczas pobytu - dziękuje Teresa Arseniuk-Gawryszczak. - Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Gminy Krzyżanów dziękuję za zorganizowanie dowozu do Warszawy. Wycieczka ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci dziewcząt a przyszłości czekamy na jej efekty- umiejętności w dziedzinie IT.

Teresa Arseniuk-Gawryszczak

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone