Zamknij
REKLAMA

Spektakle KDK bardzo popularne w sieci w całej Polsce a nawet na świecie

18:34, 23.03.2020 | KDK
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

Kutnowska kultura w sieci! Tymczasowe zamknięcie budynków Kutnowskiego Domu Kultury i Centrum Teatru Muzyki i Tańca wcale nie oznacza zawieszenia ich działalności. O czym przekonać może się każdy (nie tylko w Kutnie), obserwujący strony kutnowskich instytucji kultury w mediach społecznościowych. Wygląda na to, że KDK stał się Ogólnopolskim Domem Kultury! A to za sprawą popularności publikowanych na ich fb archiwalnych nagrań spektakli.

KDK zorganizował sześć wydarzeń online, a dodatkowo ruszył z cyklicznym programem “Kulturalna Kwarantanna“. To przede wszystkim propozycje zajęć plastycznych dla dzieci i rodziców, origami czy szycia. Pojawi się również młodzież z sekcji KDK czytająca najmłodszym bajki, a także kulinarne przepisy. Wszystko w bardzo przystępnej formie krótkich filmów nagrywanych przez instruktorów domu kultury w domowym zaciszu zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu.

To, że nasz dom kultury zasługuje na miano ogólnopolskiego świadczy rekordowa liczba widzów oglądająca retransmisję spektaklu „Pchła Szachrajka” w ramach projektu Starszaki bawią Dzieciaki.

Przed ekranami swoich komputerów, tabletów i smartfonów w jednym czasie zasiadło około 12 tysięcy osób, w tym Polaków mieszkających w Oslo, Dreznie czy Wilnie. Liczba osób, którym w ciągu doby wyświetliła się na ekranie informacja o wydarzeniu “Pchła Szachrajka Online” to 1,6 mln a ponad 50 tys. osób zadeklarowało udział w tej jednej retransmisji spektaklu. W tej chwili post z video ma ponad 175 tys. odbiorców i ponad 130 tys. wyświetleń. Warto podkreślić, że spektakl jest dostępny cały czas i te liczby rosną. Oczywiście pozostałe opublikowane spektakle również cieszą się dużym zainteresowaniem a w ciągu 7 dni nasza strona na Facebooku osiągnęła przyrost 60% nowych fanów! - pisze KDK.

(KDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA