Zamknij
REKLAMA

czytaj z eKutno.pl Po prostu Hawking. Genialne idee w prostych słowach

11:18, 10.01.2019 | Marek Wasiński
REKLAMA
Skomentuj

Jednym z tych ochotników był Rudiger Vaas, który w swojej książce, pt. "Po prostu Hawking. Genialne idee w prostych słowach" przybliża nam umysł genialnego fizyka. Na początek w skrócie przedstawia życiorys Brytyjczyka, a w dalszej części pozycja wydawnictwa Bellona zabiera nas w podróż po czasie, przestrzeni, prosto do kosmosu, a nawet w przyszłość.

Na nieco ponad 180 stronach książki czytelnik znajdzie sporo atrakcji. Jest mnóstwo cytatów z samego Hawkinga, czasem naukowych, innym razem zabawnych i do traktowania z przymrużeniem oka. Dodatkowo na końcu każdego rozdziału znajduje się krótki quiz, który sprawdza jak wiele zdołaliśmy zapamiętać i zrozumieć z naszej lektury. Te czasem ciężkie do rozszyfrowania zdania zostały także wzbogacone o ilustracje autorstwa Gunthera Shulza.

"Po prostu Hawking" to tytuł skierowany zarówno do najmłodszych jak i do ich rodziców czy dziadków. Mogą przeczytać go zupełni laicy, studenci fizyki, czy nawet profesorowie, a każde z nich znajdzie tu coś interesującego, a przede wszystkim inspirującego. Najmocniejszym punktem tego opracowania jest bowiem jego zachęcanie czytelnika do dalszej dyskusji i samodzielnego drążenia poruszonych tu tematów.

Jak już wcześniej wspomniałem, wiele słów może tu wydać wam się skomplikowanych, ale samą książkę czyta się błyskawicznie i przyjemnie. Na sam koniec można wręcz poczuć niedosyt. Autor zabezpieczył się jednak przed taką okolicznością i odsyła czytelnika do publikacji, stron internetowych, a nawet filmów, które powinny zaspokoić najbardziej ciekawskich.

Jeśli zatem nie brakuje wam wolnych chwil, a wasze umysły są chłonne niczym gąbka, "Po prostu Hawking" to pozycja obok której nie powinno się przejść obojętnie. Po jej lekturze nie zostaniecie uczonymi i znawcami fizyki teoretycznej, ale z pewnością zrozumiecie, podobnie jak ja, że otaczający nas wszechświat to o wiele więcej niż mogłoby nam się z pozoru wydawać i stoi on przed nami otworem, gotowy byśmy go poznali, tak jak zrobił to Stephen Hawking.

(Marek Wasiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone