Zamknij
REKLAMA

Sztuka upcyklingu. Warsztaty dla dzieci w niedzielę. Odbierz wejściówkę

12:37, 08.01.2019 | KDK
REKLAMA
Skomentuj

Już 13 stycznia o godzinie 11:00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędą się twórcze warsztaty dla dzieci i młodzieży (od lat 10). Wydarzenie poprowadzi artystka plastyk Anna Bodzek-Sikora, autorka wystawy „Życie 3D”, którą od grudnia można podziwiać w Kutnie.

Florystka zamiłowanie do sztuki i przyrody łączy z niekonwencjonalnym podejściem do upcyklingu. W twórczości lubi wolność, sięga więc po nieszablonowe materiały i sposoby ich zastosowania. To, co pozornie dla większości jest bezużyteczne, stara się wskrzesić i przekształcić w taki sposób, że staje się obrazem lub podstawą do tworzenia dalszych opowieści. Szarość papieru daje szerokie pole do popisu dla wyobrażenia sobie kolorów i barw oraz ich nasycenia.

Kolekcja obrazów Anny Bodzek-Sikory pozostawia odbiorcy możliwość uruchomienia wyobraźni na kilku płaszczyznach. Jest to nie tylko wędrówka po formach, które przybrał papier, jego fakturach, ale przede wszystkim „powrót do korzeni”. Bowiem w obrazach odnajdziemy na przykład drzewo, jego przekrój i skomplikowany układ słojów. W kolekcji dostrzeżemy również zaorane pola, korę, plastry drewna. Interpretacja jest elastyczna, ponieważ zależy od gry światła i cienia.

Formy tworzone przez autorkę najczęściej odwołują się do natury, ponieważ to do niej najbliżej artystce, to z nią się identyfikuje. Oprócz odniesień do natury można tu też odnaleźć proste kształty geometryczne, odzwierciedlające harmonię i porządek. Fascynacja tym materiałem zaczęła się lata temu przez poszukiwanie ciekawego i ekonomicznego materiału do twórczej pracy. To właśnie papier daje artystce możliwości stworzenia konstrukcji, podstaw czy kształtów i budowania bardziej skomplikowanych form florystycznych. Jej kolekcja niezwykłych obrazów z papieru, wciąż się rozrasta i znajduje nowy charakter. Materiałem od początku był papier, z czasem dołączyła również ceramika.

Anna Bodzek-Sikora od 15 lat prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych oraz kursy dokształcające dla dorosłych w dziedzinie florystyki, co jest najlepszą gwarancją fantastycznej, artystycznej zabawy w ekologicznym duchu. Bezpłatne wejściówki na warsztaty z okazji finisażu wystawy są dostępne w kasie Kutnowskiego Domu Kultury.

 

(KDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone