Zamknij
REKLAMA

czytaj z eKutno.pl Tajemnice kadry. Sebastian Staszewski

16:30, 02.01.2019 | Marek Wasiński
REKLAMA
Skomentuj

2018 r. z pewnością nie można uznać za udany dla polskiego futbolu. Przede wszystkim w kontekście gry reprezentacji Polski. Zawiedliśmy na Mundialu, a nowy selekcjoner póki co nie odnalazł jeszcze odpowiedniej konfiguracji, która pozwoli w pełni wykorzystać potencjał naszych piłkarzy. Był to także rok, który zamknął pewien bardzo udany okres w historii naszego narodowego sportu, więc warto zatrzymać się na chwilę i z bliska przyjrzeć się temu jak to właściwie było.

Sebastian Staszewski zabiera w swojej książce czytelnika z kulisy reprezentacji Polski w piłce nożnej od momentu objęcia jej sterów przez Adama Nawałkę, aż do zgrupowania w Arłamowie, tuż przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Na "Tajemnice kadry" składa się dziesięć tematycznie podzielonych rozdziałów. Jeden skupia się na samym trenerze, następny na kuchni, a jeszcze inny na relacjach między poszczególnymi zawodnikami. Dodatkowo każdy z nich rozpoczyna się od wprowadzającej w jego klimat fotografii

Autor skupia się nie tylko na chwilach zabawnych i radosnych, ale rozprawia się także ze wszystkimi mniejszymi lub większymi aferami i niepowodzeniami reprezentacji Polski. Swoje zdanie zabierają nie tylko sami piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego, ale także dziennikarze czy pracownicy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Niektórzy pozostają anonimowi, przez co możemy jedynie domyślać się kto miał takie, a nie inne zdanie na temat kadry.

"Tajemnice kadry" powinny spodobać się zarówno wszystkim "niedzielnym" fanom piłki nożnej jak i najzagorzalszym fanom reprezentacji Polski. Żadne tematy nie pozostają tu otwarte. Obrywa się piłkarzom, trenerowi i członkom jego sztabu. Także nawet najwięksi malkontenci i hejterzy znajdą tu coś interesującego dla siebie.

Nie jest to jednak książka, która stara się jedynie pokazać ciemne oblicze kadry. Znajdziecie tu mnóstwo zabawnych anegdot, dowiecie się czy Adam Nawałka rzeczywiście jest takim surowym i zdyscyplinowanym człowiekiem na jakiego wygląda oraz z bliska zaobserwujecie prawdziwe oblicze niejednego z waszych piłkarskich idoli.

Z perspektywy nieudanego Mundialu w wykonaniu Polaków, "Tajemnice kadry" nabierają nowego znaczenia. Książka wydawnictwa Czerwone i czarne ukazała się na rynku przed turniejem, a jak się później okazało, wewnątrz reprezentacji panowało sporo zgrzytów, co chwila pojawiały się kolejne plotki na temat zachowania piłkarzy, decyzji trenerskich oraz konfliktów wewnątrz drużyny, a nic nie wskazywało na to, że historia potoczy się tak, a nie inaczej.

"Tajemnice kadry" przede wszystkim pozwalają docenić wysiłek włożony w osiągnięcie najlepszych od lat wyników naszej reprezentacji i to nie tylko na boisku, ale także poza nim. Autor stara się bowiem uświadomić czytelnikowi, że równie ważne jak wyczyny naszych piłkarzy jest dokładne przygotowanie sprzętu, sporządzanie odpowiedniego menu, czy nawet przestrzeganie pewnych zasad narzuconych przez trenera jak choćby zakaz cofania autokaru.

Jeśli zatem jesteście kibicami piłki nożnej i śledzicie poczynania polskiej reprezentacji, "Tajemnice Kadry" to dla was pozycja obowiązkowa. Bo co może być ciekawszego w sporcie, który tak bardzo kochamy niż tajemnice, które ciągle przed nami skrywa?

(Marek Wasiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone