Zamknij
REKLAMA

czytaj z eKutno.pl Konkurs dla dzieci rozstrzygnięty

07:11, 18.12.2018 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

Zestaw trzech książek dla dzieci autorstwa poetki Małgorzaty Strzałkowskiej czeka na dzieci naszych Czytelników. Pełne humoru wiersze z ilustracjami w środku tekstu to świetna zabawa dla małych Czytelników. Oko cieszą piękne ilustracje Agnieszki Żelewskiej. Książki wydawnictwa Nowa Era przeznaczone są dla dzieci, które dopiero uczą się czytać, ale i dla tych które doskonalą tę umiejętność. 

Na konkurs przyszło 19 prac. Zestaw książek wygrała Klaudia Kruszyna, która narysowała ilustrację do wiersza Juliana Tuwima Dyzio Marzyciel.

 

Wydawnictwo Nowa Era proponuje dla najmłodszych następujące pozycje: "Ukryte słowa" Małgorzata Strzałkowska Ilustracje - Agnieszka Żelewska "Zwariowane litery" Małgorzata Strzałkowska Ilustracje -Marcin Bruchnalski "Zaczarowane obrazki" Małgorzata Strzałkowska Ilustracje -Anita Andrzejewska, Andrzej Pilichowski-Ragno.

Lubię czytać ze strzałką oraz Książkogry - nowe serie książkowe z oferty pozaszkolnej od wydawnictwa Nowa Era. 

Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nowe serie KsiążkoGry i Lubię czytać ze strzałką. Pokochają je dzieci i rodzice, bo idealnie łączą korzyści płynące z czytania i mądrej zabawy. Serie ukażą się już 3 października. Ich premierze towarzyszy początek akcji Czytanie lubi dzieci, zbierającej pomysły na kreatywną naukę czytania.

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić, a Ty znajdziesz “milion” sposobów by zachęcić ich do sięgnięcia po książkę! Czy Twoje pociechy mają ochotę na grę planszową albo memo? Chcą się pobawić w rozwiązywanie zagadek? Są w filozoficznym nastroju? A może właśnie zastanawiasz się, jak sprawić, by dzieci pokochały czytanie? Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk, niczym superbohaterowie przychodzą z gotowym rozwiązaniem i praktycznymi pomysłami, które znajdziecie w nowych seriach KsiążkoGry oraz Lubię czytać ze strzałką.  

3 października najlepsze tematyczne rubryki magazynu Świerszczyk ukazały się w dwóch seriach książek dla dzieci. Seria Lubię czytać ze strzałką to książki ze specjalnie opracowanymi graficznie wierszami genialnej poetki Małgorzaty Strzałkowskiej oraz dołączoną pomocą dydaktyczną - specjalną strzałką, która utrwala kierunek czytania i przyzwyczaja wzrok dziecka do podążania za tekstem. Seria Książkogry to bogato ilustrowane książki z łamigłówkami, bajeczkami matematycznymi, wierszykami, zgadywankami oraz ćwiczeniami logicznymi i językowymi. Każda z nich zawiera dodatkowo grę planszową lub kartonikową.

- My po prostu wiemy, jak to się robi! Potrafimy oczarować dzieci światem liter, bo od lat z powodzeniem realizujemy tę proczytelniczą misję w każdym numerze „Świerszczyka”. A teraz nadszedł czas, by opublikować nasze pomysły w formie książek. Dzieci poczują dzięki nim radość czytania, a rodzice i nauczyciele znajdą wiele praktycznych informacji i porad. To pierwsze takie kompendium na rynku książki dziecięcej – harmonijne połączenie literackiej magii „Świerszczyka” i edukacyjnej mocy wydawnictwa Nowa Era” - opowiada Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna Świerszczyka.

Premierze serii towarzyszy początek akcji Czytanie lubi dzieci, której celem jest dzielenie się i zbieranie dobrych praktyk zachęcających dzieciaki do czytania. A to wszystko w myśl idei, czym skorupka za młodu nasiąknie… Każda z książek obu serii zawiera specjalny dodatek dla opiekunów, zatytułowany Czytanie lubi dzieci, w którym publikowane są sprawdzone pomysły na motywowanie dzieci do czytania. Można się z nich dowiedzieć między innymi: jak zacząć przygodę z książką, jak przygotować dziecko do nauki czytania, jak wiersze i mądre aktywności (rozwiązywanie zagadek, quizów, zabawa z grami planszowymi) stymulują rozwój dziecka.

Odpowiedzi na te pytania opracowali eksperci z zakresu edukacji wydawnictwa Nowa Era oraz zespół magazynu Świerszczyk. Czytelnicy mogą jednak przysyłać własne propozycje i doświadczenia inspirujących praktyk zachęcających dzieci do czytania na adres: czytanie@nowaera.pl z tytułem „Czytanie lubi dzieci”. Wartościowe pomysły zostaną opublikowane na na stronie wydawnictwa Nowa Era oraz na stronie na FB: Czytanie lubi dzieci. Więcej o akcji CZYTANIE LUBI DZIECI można znaleźć TUTAJ.

Twórcami poszczególnych książek w obu seriach są autorzy i ilustratorzy od lat związani ze Świerszczykiem. Wiersze i teksty prozą napisali: Małgorzata Strzałkowska, Karolina Haka-Makowiecka, Monika Hałucha, Natalia Usenko i Małgorzata Węgrzecka. Za stronę graficzną odpowiadają mistrzowie ilustracji dziecięcej: Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski-Ragno, Agnieszka Antoniewicz, Marcin Bruchnalski, Anita Graboś, Piotr Nagin, Ewa Poklewska-Koziełło oraz Agnieszka Żelewska. Autorem gier dołączonych do książek z serii KsiążkoGry  jest Filip Haka.

Więcej informacji o obu seriach można znaleźć:

Lubię czytać ze strzałką - TUTAJ

KsiążkoGry - TUTAJ

Magazyn Świerszczyk to nowoczesne pismo z tradycją. Jedyny taki magazyn dla dzieci na rynku jest efektem pracy znakomitych twórców i psychologów dziecięcych. Świerszczyk publikuje tylko najlepsze teksty wielokrotnie nagradzanych, wyczulonych na dziecięce emocje i piszących piękną polszczyzną autorów. Ilustracje przygotowują najlepsi artyści tworzący dla dzieci. Dzięki pięknym, zabawnym, kolorowym obrazkom młody czytelnik przeżywa bogatą gamę emocji.

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne, oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym popularna seria eduSensus (dotychczas firma Young Digital Planet).

Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych „Świerszczyk” oraz dwujęzycznego magazynu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „National Geographic Odkrywca”.

(Kultura )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone