Zamknij
REKLAMA

Wystawa i koncert piosenek filmowych na początek kuturalnego października w CTMiT

11:27, 07.10.2018 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i tańca w Kutnie odbył się wernisaż wystawy Artura Magdziarza, poświęconej toskańskim dolinom, a po obejrzeniu zachwycających pejzaży koncert Joanny Aleksandrowicz, która zaśpiewała najpiękniejsze utwory filmowo-musicalowe. 

-Dla mnie jako autora Toskańskie doliny to miejsce do którego wracam i będę wracał jeszcze wielokrotnie. Poza  krajobrazami „jedzącymi nam z rąk”, piękną architekturą, Toskania ma atmosferę i koloryt, sprawiający, że czuję się tam dobrze. Spokój poranka, leniwe popołudnie, pachnący wieczór i noc w którą aż szkoda spać, by nie stracić nic z tej życiowej uczty. Starszy pan zapraszający do swojego domu, aby pokazać naścienne malowidła których jest autorem - mówi Artur Magdziarz.- Zawstydziłem się gdy pomyślałem co ja bym zrobił, gdybym miał zaprosić całkowicie nieznajomych spotkanych na ulicy ludzi do siebie. Tu kieliszek wina, tam kawałek sera, kwitnące na wiosnę maki i jedyny w swoim rodzaju kolor ziemi po jesiennej orce. Fascynują mnie malutkie miasteczka, takie które można zwiedzić w jedno popołudnie. To w nich jak nigdzie, mieszkańcy nie zatracili ciekawości z jaką przyjmuje się przybysza z innych stron. Wiele rzeczy w Toskanii wydaje się zwyczajnie normalnych, takich jakimi być powinny, bez przesadnej skali i współczesnego zadęcia towarzyszącego nam w dużych miastach. 

Joanna Aleksandrowicz zaśpiewała najpiękniejsze utwory filmowo-musicalowe. Joanna Aleksandrowicz młoda aktorka i wokalistka urodzona w Zduńskiej Woli. Występowała m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Aktorka filmowa i serialowa, wkrótce będzie emitowany Teatr Telewizji z jej udziałem. Współpracuje z topowymi reżyserami m.in z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim. 

Wystawę obejrzał i koncertu wysłuchał Piotr Szatkowski.

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone