Zamknij
REKLAMA

Wszędzie można czytać. I przy fontannie i gdzie indziej...

23:35, 05.10.2018 | Biblioteka Pedagogiczna
REKLAMA
Skomentuj

„Czytamy przy fontannie lub gdzie indziej” to akcja promująca czytanie, której pomysłodawcą i koordynatorem jest kutnowska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej a organizatorami szkolnych działań są nauczyciele bibliotekarze z powiatu kutnowskiego.

W tegoroczną edycję włączyło się 16 szkół. W okolicach Dnia Głośnego Czytania – 29 września (w tym roku obchodziliśmy go w niedzielę, zatem szkolne akcje odbyły się w piątek lub w poniedziałek) uczniowie udali się na spacer z książką. Celem spaceru było czytanie, podziwianie okolicy i promowanie książki wśród mieszkańców. Czytano na różne sposoby i w różnych miejscach.

Przy kutnowskiej fontannie w centrum miasta czytali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie, Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie. Park Traugutta – druga kutnowska fontanna, jesienne drzewa, kwitnące wciąż róże i słoneczna pogoda zachęciły do czytania uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie. Ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie udano się do Parku nad Ochnią. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie czytali w różnych miejscach – w klasach, na szkolnych korytarzach, na hali sportowej ale też na znajdującym się naprzeciwko szkoły Skwerze im. Harcmistrzyni Pelagii Ładygowskiej-Zys. Jesienny Park Wiosny Ludów na swój spacer z książką wybrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach na miejsce akcji wybrała park i znajdujący się w nim Zameczek. W szkolnej altanie czytano w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach. Akcję zorganizowali również nauczyciele bibliotekarze z Żychlina. W centrum miasta na wspólne głośne czytanie spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żychlinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Żychlinie i Zespołu Szkół nr 1 Żychlinie. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie i w Szkole Podstawowej w Grabowie Dzień Głośnego Czytania obchodzono w bibliotece wraz z Gangiem Słodziaków.

(Biblioteka Pedagogiczna)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone