Zamknij

Półfinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

16:59, 21.10.2019 Jacek Kudła Aktualizacja: 17:06, 21.10.2019
Skomentuj

17 października na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej odbył się Półfinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W ramach tych zawodów startowały najlepsze sztafety przełajowe z powiatów: kutnowskiego, rawskiego, skierniewickiego i łowickiego.

Bardzo dobrze w tej konkurencji zaprezentowali się chłopcy i dziewczęta ze szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie, startujące w ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV – VI). Chłopcy z „Dziewiątki” w bardzo silnej stawce odnieśli bezdyskusyjne zwycięstwo, kończąc bieg z przewagą ponad 200 m. Reprezentacja chłopców biegła w składzie: Igor Frydrysiak, Bartosz Jaskuła, Kowalski Hubert, Pawłowski Daniel, Kubiak Jakub, Pluciński Gabriel, Chlebny Krzysztof, Sieczka Miłosz. Startująca w tej samej kategorii wiekowej dziewczęta po bardzo zaciętej walce zajęły drugie miejsce. W tej kategorii SP 9 reprezentowały: Sandra Gałaj, Patrycja Wielemborek, Blanka Skalska, Julia Dębińska, Nikola Hupa, Julia Michalska, Marlena Humeniuk, Julia Karasiewicz i Alicja Cicherska. Obydwie sztafety wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 23.10. 2019 r. w Sieradzu. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII – VIII) startowała z „Dziewiątki” sztafeta dziewcząt, która uplasowała się na VIII pozycji.

Opiekunami reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 9 byli nauczyciele wychowania fizycznego: Mariusz Baranowski i Jacek Kudła.