Zamknij
REKLAMA

Pobiegli z Kasprowego na Hel

22:24, 10.06.2019 | Kutno Biega
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek 4 czerwca o 18:00 ze szczytu Kasprowego Wierchu w Tatrach wystartowała charytatywna sztafeta przez całą Polskę: „Podaj zmianę – razem wybiegnijmy z depresji”. Inicjatywa ta ma zwrócić uwagę na problem depresji i podkreślić, jak ważną rolę w profilaktyce i zwalczaniu tej choroby pełni sport. Pobiegli w niej członkowie Kutno Biega.

Sztafetę z Kasprowego Wierchu na Hel poprowadziła grupa znanych sportowców. Od samego początku biegła ambasadorka akcji Patrycja Bereznowska – mistrzyni świata i do niedawna rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym, a także mistrz świata i zdobywca Pucharu Świata
w biegach po schodach Piotr Łobodziński, wraz z dyrektorem sportowym przedsięwzięcia, maratończykiem Piotrem Cypryańskim. Na zbiegu z Kasprowego do Zakopanego towarzyszyła im znakomita biegaczka górska Olga Łyjak – zwyciężczyni m.in. Biegu 7 Dolin na dystansie 64 km. Ambasadorem akcji jest również triathlonista Jerzy Górski, który towarzyszył biegaczom przez cały czas jej trwania.

Około 900-kilometrowa trasa prowadziła przez Zakopane, okolice Krakowa, Łodzi, Bydgoszczy i Trójmiasta na Hel, w miarę możliwości bocznymi drogami, by uniknąć największego ruchu samochodowego. W miarę wolnych miejsc, chętni biegacze z całej Polski mogli do niej dołączać na wybranych przez siebie 5- lub 10-kilometrowych odcinkach. I właśnie biegacze z Kutno Biega włączyli się w tą akcję i pobiegli w Kłodawie.

(Kutno Biega)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jaja

1 0

tytuł powalajacy 13:56, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone