Zamknij
REKLAMA

Trzech zawodników z Kutna w finałach mistrzostw kraju

11:04, 11.02.2019 | J.Kudła
REKLAMA
Skomentuj

W miniony weekend trójka lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie startowała w Halowych Mistrzostwach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki U18 i U20 (juniorzy młodsi i juniorzy).

W sobotę startował junior młodszy Cezary Szymański, który rywalizował w biegu na 200 m. - Czarek startował w drugiej serii i zajął w tym biegu piąte miejsce. Wynik 24,34 s, który uzyskał jest jego nowym rekordem życiowym nie pozwolił na awans do finału i uplasował naszego zawodnika w grupie ok. 30 uczestników, w trzeciej dziesiątce - mówi trener Jacek Kudła.

W niedzielę wystartowała pozostała dwójka kutnowskich lekkoatletów; junior młodszy Filip Góreczny w pchnięciu kulą (5 kg) i junior Błażej Wilanowski w biegu na 3000 m.

Pierwszy zaczął Filip Góreczny i zrobił to trochę nerwowo, ponieważ dwie pierwsze próby miał przekroczone. W trzeciej próbie, która była jego ostatnią w konkursie uzyskał 13,02 m i nie wszedł do finałowej ósemki. Na usprawiedliwienie naszego zawodnika świadczy fakt, że startował z opuchniętą i bolącą stopą. Kontuzji tej nabawił się dwa dni wcześniej w wyniku upadku na śliskiej nawierzchni.

Drugi w tym dniu wystartował w biegu na 3000 m junior Błażej Wilanowski. Był to debiut Błażeja na tym dystansie i wypadł w zadawalającym stylu, ponieważ w grupie ok. 20 zawodników uplasował go z czasem 9;52,43 min;s na 14 pozycji.

- Trzech zawodników w finałach mistrzostw kraju to już spore osiągnięcie dla naszego klubu. Miejsca na pewno nie satysfakcjonują naszych zawodników i w sezonie letnim oczekujemy poprawy. Zwłaszcza, że Filip i Czarek byli rocznikowo młodsi od swoich przeciwników. Dziękujemy Urzędowi Miasta Kutno za dotacje i firmie DiMa z Żychlina, za wsparcia finansowe pomocne w funkcjonowaniu naszego klubu – podsumował start zawodników „Dziewiątki” trener Jacek Kudła.

(J.Kudła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone