Zamknij
REKLAMA

MKS STAL Kutno zdobywcą Pucharu Polski w Softballu kobiet 2018

13:02, 08.10.2018 | G. Gmerek
REKLAMA
Skomentuj

6 – 7 października na obiektach Małej Ligi Baseballu i Softballu w Kutnie odbył się turniej Pucharu Polski w Softballu Kobiet. Na zawodach pojawiły się drużyny Warsaw Diamonds, Hrabiny Wrocław, Gepardy Żory i oczywiście dziewczyny reprezentujące Kutnowski klub. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym co dało ogólną liczbę 6 meczy.

W sobotę zawody otworzył mecz Warsaw Diamonds – Gepardy Żory który zakończył się wygraną drużyny ze stolicy 12 do 4. W drugim meczu MKS Kutno zmierzył się z Hrabinami Wrocław. Był to mecz trzymający w napięciu do ostatniej narzuconej piłki. Najpierw Wrocław wyszedł na jedno punktowe prowadzenie. Następnie kilka dobrych odbić dało 2-1 dla Kutna. W samej końcówce Wrocław doprowadził do wyrównania i mecz miała rozstrzygnąć dogrywka. I to właśnie w 8 zmianie meczu zawodniczki z Kutna zdobyły swój 3 punkt nie tracąc w obronie żadnego ustalając ostatecznie wynik na 3-2. Ostatni mecz tego dnia to pojedynek MKS Kutno – Diamonds Warszawa zakończony wynikiem 12 – 3 dla Kutna.

Drugi dzień zawodów to mecze:

Hrabiny Wrocław - Gepardy Żory 16 – 12

Hrabiny Wrocław - Warsaw Diamonds 3 – 2

I ostatni mecz Gepardy Żory - MKS Kutno przed którego rozegraniem było już pewne że puchar zostanie w Kutnie. Drużyna z Kutna nie odpuściła sobie spotkania które prowadziła przez 7 zmian jednak w końcówce brakło koncentracji w obronie i drużyna ze Śląska zdobyła 5 punktów wygrywając ostatecznie spotkanie 11 – 8. Mimo przegranej wielka radość ze zdobycia trofeum. Po chwili przygotowań na zakończeniu puchar odebrała z rąk Prezesa Polskiego Związku Baseballu i Softballu Christophera Sweeney Weronika Prątkowska.

Skład drużyny: Weronika Prątkowska, Beata Lewandowska, Patrycja Kaczor, Daria Kubiak, Daria Śnieć, Adrianna Flisowska, Lenka Bakusova, Klara Pospech, Natalia Migała, Karolina Szałkowska, Kinga Maciaszek, Samanta Brulińska, Wiktoria Kieszkowska. Trenerem jest Marcin Durka a kierownikiem Piotr Grzanowski.

(G. Gmerek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone