Zamknij
REKLAMA

Wiktor Gryglak walczył w Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu

20:40, 02.10.2018 | Alex Kutno
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 15-23 września we włoskim  Lido di Jesolo odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu we wszystkich formułach.  W zawodach udział zanotował zawodnik Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno Wiktor Gryglak. Wiktor jako kadet starszy w kategorii wagowej - 57 kg.wystartował w formule light contact.

Niestety w pierwszej swojej walce turnieju uległ silnemu zawodnikowi z Rosji Vostrikovi Semenowi odpadając z dalszych walk. Jak się później okazało Rosjanin został Mistrzem Świata. Możemy mówić o być może pechowym losowaniu lecz na pewno Wiktor zrobił co było w jego mocy, prezentując wysoki poziom techniczny. Walczył dzielnie, odważnie z dużą determinacją wspaniale reprezentując swój klub, miasto i swoją ojczyznę. 

- Zdobył bardzo duży bagaż doświadczeń co na pewno w przyszłości zaowocuje sukcesami sportowymi - powiedział trener Aleksander Grabowski.

-  Bardzo cieszymy się z faktu, że Wiktor jako pierwszy zawodnik naszego Klubu, a i jeden z niewielu sportowców naszego miasta Kutno wystartował w Mistrzostwach Świata!  Fakt ten także zasługuje na pochwałę i naśladowanie dla całego środowiska sportowego - dodał trener Mariusz Konwerski.

  W całych Mistrzostwach udział wzięło 3000 zawodników z 64 krajów. Polska Kadra Narodowa liczyła 112 zawodników. W kategorii wagowej Wiktora wystartowało 24 zawodników.

- Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Miasta Kutno i Radzie Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie - dodał trener Aleksander Grabowski.
 

(Alex Kutno)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

KibicKibic

2 0

Super, dobra robota panowie, medale też się pojawią???? 23:24, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wariatwariat

0 0

Brawa i uznanie dla trenera !!! 18:29, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone