Zamknij

Złoto i brąz w Pucharze Polski dla judoków

09:02, 12.06.2018 Redaktor Aktualizacja: 09:05, 12.06.2018
Skomentuj

Miniony weekend był bardzo pracowity dla judoków UKS-u Ippon MDK Kutno, którzy z powodzeniem rywalizowali na matach w Gdyni i Płocku. Sześcioosobowa grupa zawodników wzięła udział w XVII Otwartym Pucharze Polski - Baltic Judo Cup. Znakomity występ w grupie wiekowej U-14 zanotowała Ala Wojtczak, zdobywając złoty medal w wadze +63 kg: Ala waczyła bez presji, pewnie, przed czasem pokonując swoje rywalki.

Bliska skopiowania jej wyniku była Iga Kołaczyńska, która po trzech wygranych, uległa nieznacznie reprezentantce Galeonu Gdynia - Julii Wiśniewskiej, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się też Miłosz Myszkowski w kateg. U-16. Wracający do startów po długiej przerwie, spowodowanej poważną kontuzją Miłosz stoczył trzy zwycięskie pojedynki, kolejno z Jakubem Kaliszem (Flotą Gdynia), Mateuszem Kuleczką (Olimia Poznań) i Mikołajem Apolinarskim (UKS 10 Bydgoszcz).

Dopiero w półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy Jakubowi Pacowi, i w walce o brązowy medal Grzegorzowi Babireckiemu (Gwardia Koszalin). V miejsce w tak silnej stawce najlepszych zawodników w kraju, to dobry prognostyk na najbliższe miesiące. Wysokie punktowane pozycje wywalczyli także startujący w grupie U-14 Dawid Ziółkowski (-50kg) - IV miejsce i Damian Bronikowski (-39 kg) - V miejsce.
Judoczki i judocy z Kutna potwierdzili po raz kolejny przynależność do krajowej czołówki.

Druga grupa zawodników rywalizowała w hali SP 6 nr 16, w XIII Otwartych Mistrzostwach Płocka. Pięcioosobowa ekipa z Kutna wywalczyła 3 medale srebrne (Franek Pawłowski i Kuba Osowski oraz Antek Jaros), dwa miejsca punktowane (Krzysztof Chróścik - V i Bartek Jędrzejczak - V)