Zamknij

Dwa złote medale kutnowskich judoków w Piasecznie

13:05, 12.02.2018 Redaktor
Skomentuj

Bardzo udanie zainaugurowali nowy sezon startowy młodzi judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Ippon" MDK Kutno.
Pięcioosobowa ekipa wywalczyła 3 medale, w tym aż 2 złote, w Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci i Młodzików, rozegranym w ub. sobotę w hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie k/Warszawy.

Obydwa najcenniejsze medale wywalczyły dziewczęta: Iga Kołaczyńska i Alicja Wojtczak - Pierwsza z nich, startująca, w kateg. do 44 kg bez najmniejszych problemów pokonała swoje rywalki przed czasem, potwierdzając wysoką formę z jesieni ubiegłego roku, kiedy to w sześciu kolejnych turniejach, aż pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, a raz tylko zajmując miejsce drugie. Równie efektownie wygrane przez ippon były udziałem starszej o rok Ali Wojtczak, startującej w kategorii +45kg.

Trzeci medal dla naszych barw, tym razem brązowy wywalczył startujący w kateg. -46kg Dawid Ziółkowski.

Wysokie V Miejsce zajął w kategorii -39 kg Damian Bronikowski, który w w swej ostatniej walce o III miejsce, po bardzo kontrowersyjnej decyzji arbitra uległ przez dyskwalifikację czeskiemu judoce z Liberca.

Jeszcze kilkanaście sekund przed końcem walki Damian prowadził przez waza-ari, a jednocześnie obaj zawodnicy mieli na swym koncie po dwie kary ,,shido'', Decyzja sędziego tuż przed końcem kary shido, spowodowała jego dyskwalifikacje i utratę brązowego medalu.

Wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:
Iga Kołaczyńska (U-12 - 44kg) - I m.
Alicja Wojtczak  (U-14 +46kg) - I m.
Dawid Ziółkowski (U-14 -46 kg) III m.
Damian Bronikowski (U-14 -39kg) V m.
Krzysztof Chróścik (U-12 -36kg) odpadł w eliminacjach.

Za dwa tygodnie, 25 lutego kolejnym sprawdzianem dla judoków z Kutna będzie start w dużym międzynarodowym turnieju, który rozegrany zostanie w hali przy ul. Obozowej w Warszawie.