Zamknij
REKLAMA

Ranking ubezpieczeń mieszkania i nieruchomości - znajdź najlepszą polisę!

00:00, 22.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. depsoitphotos

Decyzja o zakupie najtańszego pakietu ubezpieczeniowego jest zrozumiała, ponieważ, jeśli nie ma takiej konieczności, nikt nie chce przepłacać za ubezpieczenie mieszkania. Jednak wybór polisy wyłącznie ze względu na cenę może mieć dla nas zgubny skutek. Pamiętajmy, że zawarcie umowy powinno być poprzedzone odpowiednią analizą zakresu ochrony.

Ubezpieczenie mieszkania stanowi gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia losowego. Polisa mieszkaniowa powinna opiewać na odpowiednią sumę gwarancyjną oraz obejmować swym zakresem te elementy, które mogą ulec zniszczeniu. Polisa nie powinna być również zbyt droga.

Polisa mieszkaniowa ochroni nasze mienie w sposób kompleksowy tylko wtedy, gdy sami o to zadbamy, a zbyt niska cena ubezpieczenia może kryć wiele ograniczeń w kwotach zadośćuczynienia lub wyłączeń odpowiedzialności.

Tanie ubezpieczenie mieszkania

Decydując się na zakup polisy mieszkaniowej z podstawowym zakresem ochrony możemy kupić tanie ubezpieczenie mieszkania nawet za mniej niż 100 zł. W zakres takiej ochrony wchodzi tzw. "ochrona murów", co oznacza, że nasza nieruchomość będzie zabezpieczona np. przed skutkami pożarów.

Większość kupowanych ubezpieczeń mieszkaniowych jest jednak bardziej rozbudowana. Zawiera np. ochronę w przypadku kradzieży z włamaniem czy dewastacji. Większy zakres ochrony związany jest zarówno z lepszym zabezpieczeniem nieruchomości jak i z nieco wyższym przedziałem cenowym: 150-200 zł.

Zalecane jest skorzystanie z bogatszej oferty, ponieważ sytuacji, w których coś może zagrozić naszej nieruchomości jest wiele, a większości z nich nie da się przewidzieć. Polisa mieszkaniowa w cenie nawet kilkuset złotych to nadal niedużo, pamiętając, że obowiązuje ona przez 12 miesięcy i w tym czasie zapewnia wypłatę odszkodowania w wysokości nawet kilkuset tysięcy złotych.

Czym kierować się podczas wyboru polisy mieszkaniowej?

Kupując ubezpieczenie nieruchomości równie istotnym elementem co cena polisy ubezpieczeniowej jest dobrze dobrany zakres ochrony. Wartościowa polisa mieszkaniowa powinna obejmować szkody wynikające zarówno ze zdarzeń losowych takich jak pożar, zalanie, uderzenie pioruna, czy powódź jak i ze świadomego działania osób trzecich jak kradzież z włamaniem czy dewastacja.

Ważnym elementem polisy ubezpieczeniowej jest również możliwość ochrony wyposażenia domu lub mieszkania w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, mebli, biżuterii czy dzieł sztuki. Wykupując ubezpieczenie mieszkania, którego zakres ochrony będzie obejmował również elementy ruchome należy zweryfikować, czy polisa przewiduje ubezpieczenie odtworzeniowe wartości przedmiotów. Jest to istotne, ponieważ pozwoli na zakup utraconych przedmiotów lub naprawę uszkodzonego mienia bez konieczności obniżania ich ceny o wartość zużycia.

Ranking ubezpieczeń nieruchomości na www.strzezdom.pl pozwala na wybór i zakup polisy mieszkaniowej w zaledwie kilka minut. Cały proces zrealizować można online bez konieczności wychodzenia z domu. Po wyborze konkretnej oferty ubezpieczenia i opłaceniu pierwszej składki, klient otrzymuje na adres poczty elektronicznej polisę w postaci pliku PDF.

Znajdź swoje ubezpieczenie w sieci

Chcąc wyliczyć najtańszą roczną składkę ubezpieczenia mieszkania swoje zastosowanie znajdzie prosty kalkulator ubezpieczeń dostępny na stronie www.strzezdom.pl. Gdzie dowiemy się ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania – należy tylko wypełnić prosty formularz. Pierwszym krokiem będzie stworzenie tzw. profilu klienta, który składa się z informacji dotyczących ubezpieczanego mienia i ubezpieczających je osób. Informacje te należy podać w formularzu podzielonym na kilka części, które ułatwiają dopełnienie formalności.

W formularzu należy podać informacje na temat przedmiotu ubezpieczenia (dom, mieszkanie, budynek w budowie), następnie podać dane podstawowe dotyczące nieruchomości, dane adresowe, nakreślić historię ubezpieczenia oraz podać zakres ubezpieczenia, w tym wartość nieruchomości i typ ochrony.

Kalkulator ubezpieczeń na stronie www.strzezdom.pl jest skonstruowany w taki sposób, aby pokazać jak najwięcej wyników za jednym wypełnieniem formularza. Dzięki temu otrzymamy kilka ofert ubezpieczeniowych razem z wysokością składki dla czterech różnych pakietów

  • pakiet „S” – jest to typ ochrony "pod kredyt hipoteczny",
  • pakiet „M” – ochrona dla przezornych,
  • pakiet „L” – ubezpieczenie dla świadomych zagrożeń jakie mogą się pojawić w trakcie użytkowania nieruchomości,
  • pakiet „XL” - pakiet dla wymagających.
REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

lpe88 bonuslpe88 bonus

0 0

Having rea this I beleved itt was very informative.
I appreciate you finding the time and energy to put this informative article together.
I once again find myself spendig a significant amount of time both reading and posting comments.
But so what, it was still worth it! https://win88.today 13:05, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone