Zamknij
REKLAMA

ZUS przelał kolejne kwoty na nowy okres "500 plus" - łącznie 2,7 mld zł

13:01, 21.06.2022 | Monika Kiełczyńska Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego
Skomentuj
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał we wtorek kolejne środki (prawie 240 mln zł) w ramach nowego okresu świadczeniowego "500 plus". Na konta rodziców trafiło łącznie 2,7 mld zł.

Od 1 czerwca trwa nowy okres świadczeniowy "Rodzina 500 plus”. Nabór wniosków na ten okres trwał od 1 lutego tego roku. Jednak już wcześniej, od 1 stycznia ZUS przyjmował nowe wnioski o 500+, a ośrodki gminne lub powiatowe kontynuowały wypłatę świadczeń przyznanych w ubiegłym roku do końca okresu, na jaki je przyznały, czyli do maja br.

Ten etap przejściowy się zakończył i tylko ZUS będzie przyznawał i wypłacał środki z programu.

W województwie łódzkim, na nowy okres świadczeniowy (2022/2023) złożonych zostało ponad 254,5 tys. wniosków o świadczenie „500 plus”. W czerwcu ZUS w Łódzkiem wypłacił w ramach tego świadczenia ponad 163 mln zł.

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców. Sami oni decydują kiedy wysłać wniosek: rano, w południe czy wieczorem. Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe – wskazuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Każdy rodzic ma stały termin płatności, który może sprawdzić na PUE ZUS. Termin płatności został przydzielony automatycznie i będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie wychowawcze. Kolejne terminy wypłat to 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazane dzień wcześniej.

(Monika Kiełczyńska Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%