Zamknij
REKLAMA

Olimpijskie laury humanistów w Kasprowiczu

14:59, 22.05.2020 | Agnieszka Makuła-Broda
Skomentuj
REKLAMA

Piotr Muliński, uczeń klasy społeczno – prawnej, uzyskał tytuł finalisty 61 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W związku z obecną sytuacją epidemiczną zawody etapu centralnego zostały odwołane, a wszyscy laureaci etapu okręgowego otrzymali tytuły finalistów.  Bycie finalistą olimpiad przedmiotowych firmowanych przez MEN to szereg przywilejów. Zwolnienie z egzaminu maturalnego, w tym wypadku z wiedzy o społeczeństwie, zatem Piotr, uczeń klasy drugiej, mimo że maturę będzie zdawał za rok, już teraz uzyskał pierwsze 100% z egzaminu maturalnego. Tytuł finalisty uprawnia go także do przyjęcia na wiele kierunków studiów poza systemem rekrutacji.

Piotr Muliński i Mikołaj Szymczak (też uczeń klasy drugiej społeczno – prawnej), zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału V Olimpiady Wiedzy Historycznej, organizowanej przez Stowarzyszenie COPTIOSH. W związku z obecną sytuacją epidemiczną zawody finałowe, również zostały odwołane, a uczniom zakwalifikowanym do eliminacji centralnych przyznano tytuły finalistów. Piotr po eliminacjach okręgowych uzyskał 3. wynik w kraju, a warto przypomnieć, że jest już laureatem tej olimpiady z roku poprzedniego.

Piotr i Mikołaj, wraz z otrzymaniem tytułów finalistów, uzyskali prawo studiowania na wielu kierunkach na kilkunastu uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Szczecińskim, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i innych.

Opiekę merytoryczną nad Piotrem w 61 Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym sprawowała Dorota Dobiecka – Stańska, a nad Piotrem i Mikołajem startującymi w V Olimpiadzie Wiedzy Historycznej Renata Saramonowicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Został jeszcze jeden rok nauki i jeszcze jedna szansa na najwyższe laury.

Warto przypomnieć, że do etapu centralnego XIX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polska Piastowska zakwalifikowali się również uczniowie klas pierwszych Katarzyna Przybysz i Bartosz Kaczmarek (klasy społeczno – prawne). Prawo uczestniczenia w finale tego konkursu ma również ubiegłoroczny laureat (trzecie miejsce w kraju) Piotr Muliński. Uczniów do konkursu przygotowują:  dyr. Artur Ciurlej i Renata Saramonowicz.

(Agnieszka Makuła-Broda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KoleżankaKoleżanka

0 0

Gratulacje 12:19, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatyldaMatylda

0 0

Gratulacje! 23:09, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA