Zamknij
REKLAMA

Czytelnicy piszą: Ludzkie życie ważniejsze jest niż pieniądze za wykonane zabiegi na SORze

14:20, 18.11.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj
fot. Piotr Szatkowski

Z redakcyjnej poczty tym razem informacja mieszkańca związana z działaniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. 

-SOR w Kutnie. Przywożeni są tutaj ludzie z wypadków komunikacyjnych, pacjenci z różnymi dolegliwościami, gdzie niejednokrotnie w stanie zagrożenia życia i zdrowia, a okazuje się, że od jakiego czasu w Kutnie nie działa tomograf czy też nie można wykonać badania USG. W związku z tym trzeba pacjentów przewozić do innych szpitali w celu wykonania badań obrazowych. Uważam, że NFZ powinien zamknąć SOR w Kutnie do czasu usunięcia przeszkód, czyli wykonania stosownych i niezbędnych napraw podstawowych urządzeń diagnostycznych. W przeciwnym razie może dochodzić do niepotrzebnych tragedii, a tego należałoby unikać. Ludzkie życie ważniejsze jest niż pieniądze za wykonane zabiegi na SORze - pisze do eKutno.pl Czytelnik.

Pytamy o zgłaszanym problem prezesa Andrzeja Pietruszkę, prezesa KSS i Annę Leder rzecznika Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział w Łodzi.

Pierwsza odpowiada A. Leder: Z posiadanych przez nas informacji wynika, że awaria tomografu była krótka. Pacjenci, u których trzeba było wykonać badanie, mieli zapewniony dostęp do niego w innych placówkach. Tomograf jest już sprawny i badania odbywają się bez zakłóceń. W SOR udzielana jest pomoc nie tylko za pomocą badań TK.

Dziś odpowiedzi udziela prezes spółki: Zarząd Spółki informuje, iż na zabezpieczenie usług diagnostycznych w zakresie tomografii komputerowej i badań USG ma zawartą umowę z podwykonawcą, tj. NZOZ „Diagnostyka” Sp. z o.o. z siedzibą w Kutnie ul. Kościuszki 52. Usługi diagnostyczne podwykonawca dla szpitala realizuje 24 godz. na dobę, również na potrzeby SOR. Pojawiające się okresowe awarie urządzenia do wykonywania badań diagnostycznych w zakresie tomografii komputerowej są rzeczą normalną. Tomograf komputerowy jest urządzeniem dość intensywnie używanym w diagnostyce obrazowej pacjentów. Urządzenie, które się eksploatuje, ma prawo się zepsuć. Oczywiście powtarzające się awarie utrudniają pracę szpitala, ale obowiązkiem Zarządu Spółki jest to, aby w czasie trwania awarii pacjenci mogli być diagnozowani. Podwykonawca w ramach zawartej umowy w przypadku badań tomografii komputerowej w sytuacjach występujących awarii zapewnia wykonywanie badań w innym podmiocie leczniczym (zawsze wskazany jest podmiot leczniczy i jego dane teleadresowe), na które pacjenci są przewiezieni zorganizowanym transportem.

 

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

taki klimattaki klimat

7 1

A co tu komentować ? Każdy my ski ,że na służbie zdrowia d..ą do raju dojedzie , a tu się wszystko sypie i mądrale chcą pewnie jakąś spółeczkę zrobić tak jak w Gostyninie. Niestety od lat każda kutnowska władza zarządzająca szpitalem ma w nim niechlubne swoje kart i nikt nie chce prawdziwego rozliczenia zarządzających szpitalem bo sami na siebie ukręcili by bat. I wszystko w temacie. 16:58, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Na zdrowieNa zdrowie

5 2

Wszystko jest ważniejsze niż życie i zdrowie człowieka. Chyba że tym człowiekiem jest polityk, ba nawet aparatczyk szczebla powiatowego. Fatum wisi nad ochrona zdrowia od początku przemian ustrojowych. W PRL-owskim systemie ktoś czując że boli go gardło, szedł do laryngologa bez skierowania. Ale jeśli trafił do przychodni ogólnej i tam stwierdzili, że laryngologicznie trzeba mu przepłukać uchu i dadzą radę to zrobić, to takowe ucho płukali. Mankament w tym że nikt nie wiedział ile to kosztowało i kto za to płaci, bo i tak za wszystko płaciliśmy my wszyscy. Dzisiaj wiemy ile co kosztuje, też płacimy wszyscy, ale do tego laryngologa to trafimy na leczenie po kilku miesiącach od rozpoczęcia choroby. Majstrowali przy tym amatorzy. Lekarz (oczywiście nie wszyscy), który trafił do sejmu to taki odrzut co w szpitalu i przychodni mu nie szło, więc wylądował w parlamencie. I taki kiepski fachowiec z innymi "fachowcami" z innych dziedzin poukładali nam nasz dobrostan.
Jak zepsuje się Polakowi samochód to szuka fachowca, który właściwie mu naprawi jego pojazd, ale Polskę oddaliśmy w ręce partaczy. Więc nie ma szukać winnego. Wyborca tak chciałeś i tak masz. 17:15, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JACKJACK

5 3

PAN SIKORA ZAŁOŻYL FUNDACJĘ RATUJĄCA SZPITAL WIĘC NAPEWNO COŚ WYMYŚLI.ON MA
GŁOWĘ NA KARKU. 08:17, 19.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lejwodalejwoda

4 1

Łeb jak wiadro szkoda,że puste. 09:35, 19.11.2019


Zlikwidować szpital.Zlikwidować szpital.

4 4

Ten szpital to jedno wielkie bagno, nieporozumienie i studnia bez dna. Strach pojawić się na SORre, nie mówiąc o którymkolwiek z oddziałów. Do likwidacji!!! 09:13, 19.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tak trzymaćtak trzymać

5 0

Poczekaj po Nowym Roku zlikwidują ginekologię i położnictwo doprowadzając do pozostawienia tych oddziałów na poziomie wiejskiej porodówki jak za PRLu .Pozostało pogratulować zarządzającym polityki kadrowej.
09:34, 19.11.2019


były związkowiecbyły związkowiec

5 2

Czy związki zawodowe są w tym szpitalu? jeżeli tak to co na to co się dzieje? 09:36, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone