Zamknij
REKLAMA

Oratorium przeciwdziała marginalizacji młodzieży

19:15, 09.09.2019 | Piotr Szlufik sdb
REKLAMA
Skomentuj

Od czerwca b.r. salezjańskie Oratorium w Woźniakowie jest otwarte dla trzydziestoosobowej grupy młodzieży z terenu powiatu kutnowskiego i łęczyckiego. Osoby w wieku od 12 do 19 lat są uczestnikami projektu pn. „Klub dla młodzieży zagrożonej marginalizacją”. W ramach zadania młodzież mogła już uczestniczyć m.in. w warsztatach edukacyjnych „Szkoła Animatora Oratorium” w Czerwińsku nad Wisłą, które odbyły się w dniach 27 lipca – 5 sierpnia.

Drugim ważnym wydarzeniem było spotkanie młodzieży „Campo Bosco” trwające także w Czerwińsku od 22 do 25 sierpnia. Realizowany projekt pomaga w cyklicznych spotkaniach w oratorium, które cieszy się wśród dzieci, młodzieży i rodziców dobrą opinią jak również pozytywnym klimatem sprzyjającym budowaniu przyjaźni, współpracy, rozwijaniu zainteresowań oraz wzrastaniu duchowemu. Młodzież uczestnicząca w programie korzysta z różnorodnych zajęć: spotkań z wychowawcą, wyjść na basen miejski i do kina. Nie brakuje także wspólnych zabaw oraz zajęć rekreacyjnych na boisku lub w oratorium. Uczestnicy chętnie korzystają z zajęć integracyjnych a także poczęstunku, który przygotowuje młodzież pod okiem wychowawcy. Wszystko to ma pomóc osobom młodym wyjść z świata wirtualnego, poznać pozytywnych kolegów i koleżanki, nauczyć pozytywnie wykorzystywać czas oraz przeciwdziałać różnym formom marginalizacji: społecznej, kulturalnej, ekonomicznej, uczuciowej i psychicznej.

W najbliższych miesiącach, w ramach zadania, odbędą się jeszcze różne wydarzenia. Będą to: wrześniowy „Dzień Animatora”, październikowy „Bal Aniołów”, listopadowy „Wieczór św. Andrzeja” czy grudniowe „Mikołajki” oraz tradycyjna wigilia. Już teraz zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.

Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie już po raz trzeci w ramach swojej działalności prowadzi zadanie pn. „Klub dla młodzieży zagrożonej marginalizacją”. Tak jak w zeszłym roku, tak i tym projekt realizowany jest we współpracy z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, który współfinansuje to przedsięwzięcie. Wyrażamy szczerą wdzięczność za tę konkretną pomoc, której odbiorcami są dzieci i młodzież naszego regionu.

(Piotr Szlufik sdb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone