Zamknij
REKLAMA

Dożynki Powiatowo-Gminne już pod koniec sierpnia! Sprawdź atrakcje

09:52, 06.08.2019 | Tomasz Dębowski
REKLAMA
Skomentuj

Wielkimi krokami zbliżają się Dożynki Powiatowo-Gminne, które na dożynkową mapę wracają po 10 latach przerwy. Dożynki, czyli Święto Plonów odbędą się 25 sierpnia w Strzelcach, ich organizatorami są Powiat Kutnowski oraz Gmina Strzelce.

- Wracamy z dożynkami powiatowo-gminnymi po dziesięciu latach przerwy. To ważne wydarzenie, zwłaszcza dla rolników, bo dożynki to symboliczne podsumowanie i podziękowanie za zbiory z pól. Doceniamy pracę rolników, dlatego uważamy, że takie wydarzenie powinno być organizowane co roku. Z drugiej strony to też doskonała forma integracji środowisk wiejskich i miejskich, gdyż liczymy, że do Strzelec przyjadą też mieszkańcy Kutna czy pobliskiego Gostynina – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- Jako naszego tegorocznego partnera do organizacji imprezy dożynkowej wybraliśmy Strzelce z kilku powodów. To właśnie w Strzelcach odbyły się ostatnie dożynki powiatowe, tu też działa Hodowla Roślin Strzelce Grupa IHAR, która sławi nasz powiat w całym kraju i trzeba to docenić. W Strzelcach powiat kutnowski graniczy z powiatem gostynińskim, tutaj jest też granica dwóch województw – łódzkiego i mazowieckiego. To dobra okazja, aby zaprosić do naszego powiatu mieszkańców powiatów ościennych i województwa mazowieckiego. Niech poznają nasz powiat i przyjadą 25 sierpnia do Strzelec, bo atrakcji będzie co niemiara – dodaje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Dożynki rozpoczną się o godzinie 13.00 mszą świętą, która zostanie odprawiona w kościele pw. św. Trójcy w Strzelcach. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie na tereny przy ulicy Leśnej 1 przy Urzędzie Gminy w Strzelcach, gdzie o godzinie 14.00 rozpocznie się część oficjalna.

W programie: część obrzędowa, okolicznościowe przemówienia oraz część artystyczna, podczas której wystąpią zespoły śpiewacze: Strzelce, Klonowianki oraz Krzyżanówek. Warto dodać, że ostatni z zespołów – Krzyżanówek został wyróżniony na tegorocznym, prestiżowym 53. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Na zakończenie bloku artystycznego wystąpi Orkiestra Dęta „Clonovia” im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty.

O godzinie 16.00 rozpocznie się Wielka Gala Disco Polo, która potrwa do godzin nocnych. Podczas gali wystąpią gwiazdy sceny disco polo/dance – Focus, Andreas, Sineed, Junior, Fanatic, Cosmo.

To jednak nie koniec dożynkowych atrakcji. W programie szereg imprez towarzyszących. Zobaczymy pokaz strażaków oraz policjantów, grupę militarną Diamond Dog’s oraz grupę rekonstrukcyjną Legiony Polskie z Krośniewic. Podczas dożynek zaprezentuje się także Polski Klub Kawaleryjski oraz Kutnowscy Motocykliści. Na gości czekać będą stoiska z rękodzielnictwem i sztuką ludową, stoiska Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, strefa zabaw dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna. Atrakcją będzie także Berlinkowóz firmy Animex, w którym będą rozdawane za darmo hot-dogi. Natomiast na stoisku Powiatu Kutnowskiego będzie można otrzymać powiatowe gadżety, balony, a także darmową watę cukrową i popcorn.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego oraz gostynińskiego i łęczyckiego. Mamy nadzieję, że będzie to udana impreza, bo atrakcji przygotowaliśmy bardzo dużo. Będą koncerty disco polo i występy zespołów śpiewaczych, będą punkty gastronomiczne, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, atrakcje dla najmłodszych i wiele, wiele więcej – mówi Tomasz Grabowski, wójt gminy Strzelce. - Niech wszyscy już dzisiaj rezerwują sobie wolny czas na 25 sierpnia, bo z pewnością nie będzie to czas stracony.

REKLAMA
(Tomasz Dębowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Su3Su3

3 9

Brawo p. Walczewski 11:59, 06.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

buhahabuhaha

5 1

Bu ha ha !!! Zaśmiała się królewna i dostała zajadów. 15:34, 06.08.2019


TomisławTomisław

3 1

Czy będzie też przemawiał ? 19:25, 06.08.2019


"bedo" u s"bedo" u s

4 2

Noooo, to cała ta politykierska powiatowa ferajna nareszcie będzie na swoim poletku "intelektualnym", tak? Toż to wiejskie spędy tudzież strażackie potańcówki pasują do tego powiacikowego, politykierskiego folkloru, jak ulał, prawda? Tam nie trzeba się czaić i obawiać, że ichnie, prymitywne, niestety, zachowanie nie będzie przystawało do okoliczności i otoczenia, ot po prostu <bedo> u siebie, w swojej "kulturowej stajni" i życiowego przygotowania do "reprezentowania" się szerokiemu pablicity, czytaj: jakiego mnie/ich Panie Boże stworzyłeś, takich i oto ich masz, niestety!
P.S.
Gdzie się podziały lub gdzie są Ludzie Cywilizowanego Świata godnie reprezentujący daną instytucję, za których nie trzeba się wstydzić?! Zapewne nie w tym przybytku, bynajmniej przez ostatnie lata, bo za tej kadencji na nic lepszego bardziej cywilizowanego się nie zanosi, niestety! 16:40, 06.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GeorgijGeorgij

2 7

Brawo Tomek !!! 21:59, 06.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone