Zamknij
REKLAMA

Teren po spalonej bibliotece będzie zagospodarowany. Większe boisko i plac zabaw

12:24, 19.03.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

W maju 2017 roku radni miejscy wyrazili zgodę na nabycie przez miasto terenu po byłej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej przy ulicy Troczewskiego w Kutnie. Od czasu spalenia się budynku władze zabiegały u Zarządu Województwa Łódzkiego o korzystną cenę nieruchomości. A pożar biblioteki miał miejsce w 2012 r. Od tego czasu radny Mariusz Sikora dopytywał czy uda się miastu nabyć ten teren, aby przekazać go szkole i przedszkolu. Dziś przewodniczący rady Mariusz Sikora znów zapytał o finalizację zakupu.

Po pożarze budynek został rozebrany a biblioteka przeniosła swoją siedzibę do Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie przy ul. Władysława Jagiełły. Po długotrwałych rozmowach prowadzonych z Zarządem Województwa Łódzkiego uzyskano wstępną zgodę na zbycie na rzecz miasta. Jak mówił dziś na sesji Rady Miasta prezydent Zbigniew Burzyński spotkał się z przedstawicielem Urzędu Wojewódzkiego.

- Pokazałem panu jak to w rzeczywistości wygląda w terenie, bo na mapkach to duża nieruchomość i może atrakcyjna. A przecież okolona jest skarpami i dojazd tylko jeden przez teren przedszkola. Ustaliliśmy kwotę 90 tys. zł za ten teren. Teraz musi Sejmik podjąć odpowiednią uchwałę i działamy - powiedział prezydent. 

- Rozumiem, że powstanie tam większe boisko i plac zabaw dla dzieci. A czy parking też będzie? - zapytał Sikora.

- Na parking to raczej nie będzie tam miejsca - odparł prezydent. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone