Zamknij
REKLAMA

Od dziś "wiosenne porządki". Ludzie Biedronia żądają informacji publicznej!

07:58, 14.03.2019 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

"Wiosenne porządki" w powiecie kutnowskim czyli akcja zgodną z art. 61 Konstytucji, mającą na celu ujawnienie zarobków urzędników to początek rozpoczną się dziś od złożenia wniosków o informację publiczną w kutnowskich urzędach. Organizatorem akcji jest koordynator Wiosny w okręgu 11 – Wiktor Idzikowski, oraz koordynator w powiecie kutnowskim – Sebastian Walczak.

- Nie powinno być misiewiczów, ani asystentek-rusycystek. Nie powinno ukrywać się przed nami wynagrodzeń urzędników. My mówimy sprawdzam! Dziś o godzinie 10:00, spotkamy się przed Urzędem Miasta po to, by razem złożyć wniosek o upublicznienie zarobków urzędników. Spotkanie to będzie miało również znaczenie symboliczne, ponieważ takie same wnioski wyślemy jednocześnie do innych instytucji naszego powiatu, korzystających z publicznych pieniędzy - mówi  Michał Pietrzak. 

Wiosna w pierwszych dniach po wejściu do Sejmu obiecuje złożyć projekt ustawy o jawności w spółkach skarbu państwa. Kandydaci i kandydatki będą przechodzić kurs i egzaminy przed komisją wolną od polityków.

 - Tak jak porządkujemy domy podwórka ulice tak my chcemy zrobić porządek z publicznymi instytucjami i spółkami. Chcemy jako Wiosna zająć się tym co od 30 lat jest tematem dyskusji, wybuchają skandale gdy dowiadujemy się ze politycy, osoby bez kompetencji dostają stanowiska w instytucjach państwowych, finansowanych z publicznych pieniędzy. Dzisiaj chcemy to wymieść z urzędów również w naszym rejonie – mówił Wiktor Idzikowski.

- Rusycystka w szkole zarabia ok. 2,5 tys. zł. Rusycystka na państwowej posadzie ok. 77 tys. zł. To pokazuje, jaka jest wielka rozbieżność. Teraz rząd stoi przed wyzwaniem strajków nauczycielskich, gdzie średnia płaca to ok. 3,5 tys. zł. Nie zgadzamy się na takie rozbieżności i chcemy to upubliczniać. Doskonale pokazał to Robert Biedroń w Słupsku, gdzie wprowadził pełną przejrzystość płac w sektorze państwowym i miejskim. Było widać różnego typu patologie, chociażby to, że katecheci w szkołach w Słupsku zarabiali więcej niż inni nauczyciele - mówił Sebastian Walczak.

 -Chciałbym jasno i wyraźnie powiedzieć że osoby młode w naszym rejonie wcale nie pozostają głuche i ślepe na działania patologiczne s spółkach skarbu państwa czy instytucjach publicznych. Zarówno Przedwiośnie jak i Wiosna proponuje żeby kandydaci i kandydatki na stanowiska np. w spółkach skarbu państwa przechodzili odpowiednie kursy przygotowujące ich do ich stanowisk  i zdawali egzaminy,które pokazywałby, czy na pewno mają kompetencje do sprawowania takich funkcji. Ponad to proponujemy, żeby kandydaci i kandydatki do 30 najbardziej kluczowych spółek skarbu państwa w naszym kraju przechodziły rozmowy, które byłyby transmitowane na żywo w internecie np. w mediach społecznościowych - mówił Kacper Stoś.

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

JJJJ

14 3

Jak na ugrupowanie nastawione pro etatystycznie to fatalnie zaczynają. I od razu z założeniem, że Misiewicze. Szkoda. 08:58, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyanty

13 1

Niech ci koordynatorzy podadzą
skąd pieniądze na działalność tej tzw Wiosny ma ich szef? 14:16, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??????????????????????????

11 1

Może coś więcej o tych koordynatorach? Co robią , gdzie pracują i pewnie nie są misiewiczami? 14:18, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

keithkeith

1 14

pisowsko-naziolsko trolls przy kompach. zenua 14:33, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wieje wiosna ze wschWieje wiosna ze wsch

8 0

Keith czy raczej Ken? sam trollujesz i ziejesz mową nienawiści. 18:03, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

walawala

11 0

najpierw niech zaczną rozliczenie od siebie i wyjaśnią skąd mają fundusze?????????????????? 19:33, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

9 0

Nastepny pcha sie do koryta.Zenada i dno. 03:59, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NnNn

3 1

Zapytajcie o pensje w miejskim TBSie. Będzie ciekawie. 09:08, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JesieńJesień

7 1

Panowie! A jak tam poranny stolec? 09:56, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fdfdfdfdffdfdfdfdf

6 1

Zajmijcie się nepotyzmem w kutnowskich szkołach - całe familie tam pracują i pociotki... 10:50, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Przetrwamy Przetrwamy

4 2

Przetrwaliśmy poprzednie wcielenia pt Palikot, nowośmieszna to i przetrwamy tych cudaków. Z nimi nie ma nawet co walczyć, wystarczy pozwolić im mówić i sami się zaorają. Za dwa lata śladu po tym nie będzie . 12:53, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mam prawo wiedziećmam prawo wiedzieć

2 1

Kom są ci ludzie , kto ich finansuje ? 07:03, 16.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

profesor Filutekprofesor Filutek

0 0

- Trudne pytanie!... Co się tu dzieje (?) co ten PiSior, mówicie mi o tym, czego on tu chce? Aha, rządy silnej ręki, dyktatura jednego stronnictwa. To ciekawe, jak to się zmienia wszystko; demokraci, mówicie, i rządy silnej ręki. Wieszają, mówicie, mordują, to ciekawe, może tak i trzeba?... Ideał sięgnął bruku?... Demokracja sięgnęła dna i wodorostów?... *%#)!& serdel, burdel?...
W Polsce - prawo jest jak pajęczyna... bąk przeleci, ugrzęźnie muszyna... basior się przebije, a na owcę wina. Tak wesoło lud polski podśpiewywał w XVII wieku. A dziś ? A dziś, a właściwie wczoraj czy przedwczoraj przebiegła w te pędy informacja o uświęconym wieloletnią tradycją zwyczaju uroczystych kolacji dla sędziów trybunalskich i innych też, zapewne. Pan sędzia Ygrek stwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że takie kolacje wydawane były długo, długo przed kadencją kontrowersyjnego prezesa.
To bardzo symptomatyczne, że bliski współpracownik Wysokiego Iksa uważa, iż fakt wydania kilkunastu tysięcy złotych, na koszt podatnika, na imprezę pożegnalną odchodzącego kolegi nie powinien nikogo denerwować. Albowiem ponieważ, że ?tradycja? to rzecz święta.
Czy taka reakcja dziwi ? Mnie absolutnie nie. Ale za to krystalicznie pokazuje anomalie. Tak w wykoślawionym pojmowaniu elementarnych kwestii funkcjonujących w społeczeństwie a dotyczących urzędniczej etyki i zarazem utwierdza w przekonaniu o patologii zżerającej niczym rdza polski wymiar niesprawiedliwości ludowej.
A kolacje, sute, w ekskluzywnych restauracjach za ?czyjąś? kasę to norma. Ledwie skromna danina. Obowiązkowa należność przypisana nadzwyczajnej kaście z racji jej uciążliwej egzystencji i najeżonej kocimi łbami. Coś takiego jak ?szkodliwe? wypłacane pracownikowi za komuny. Finansowa rekompensata za pracę wykonywaną w trudnych lub szkodzących zdrowiu warunkach. Nic dodać i nic ująć.
Ale to jeszcze nie koniec. Wybitni dziennikarze dotarli do informacji, z których wynika, że prezes trybunalski płacił specjalne delegacje pracownikom, by ci tylko mieli właściwą motywację dla pojawienia się w miejscu pracy. Nie będę bawił się detalami, bo od tego są wyspecjalizowane instytucje. Nie mniej cieszy fakt, w jak bardzo pospolity i wyświechtany sposób ?nadzwyczajna kasta? dbała o swoje zupełnie nie nadzwyczajne interesy.
Kiedyś napisałem, że naszą patologiczną nienawiść do nadzwyczajnych kast, wyssaliśmy z mlekiem Rodzicielki naszej. "Sprawiedliwi Inaczej" nadal uprawiają niecny proceder w taki sposób, byśmy mogli nasze na wskroś negatywne uczucie pielęgnować i hodować w hermetycznym pojemniku, niczym akwariową wylęgarnię muchomorów sromotnikowych.

Jeden jedyny raz miałem do czynienia z angielskim wymiarem sprawiedliwości. Nie chciałem jechać do kraju na nikomu niepotrzebne interwiew, to posłali za mną papiery do brytyjskiego sądu. I było tak jak napisał o przedwojennej Anglii, pan Melchior Wańkowicz, mówiąc wówczas o stuletnim zapóźnieniu cywilizacyjnym. Stałem pośród życzliwych ludzi, śmiejących się życzliwie z moich błędów językowych. Ludzi chcących emigrantowi autentycznie pomóc. Widzących OSOBĘ a nie kolejną sygnaturę akt. Z którą tak jak w Polsce należy uporać się jak najmniejszym kosztem i w jak najkrótszym czasie. Straszne to ale prawdziwe, śmieszne i niezbawienne.
Ale idzie NOWE i idzie WIOSNA. A z wiosną Donald Trump. Tak sobie myślę przekornie, że choć imię lekko ?przeziębione?, to i tak pokaże skrupulatnie co poniektórym gdzie lewackie raki zimują. I kto jest w świecie Donaldem Nr One. Bo jak nie On, to kto ?... I tego się trzymajmy? Niech żyje przyjaźń Polsko-Amerykańska!... I to by było na tyle...
Drogiej Redakcji mojego ulubionego, niezwykle perfekcyjnego i super merytorycznego portalu eKutno oraz wszystkim czytelnikom i komentatorom życzę samych dobrych dni. Do usłyszenia! I do zobaczenia! [Oświeceniowa Służba Polsce "Reduta"]


11:26, 16.03.2019


JakubJakub

2 0

Lepiej zajmijcie się tym co Biedroń wygadywał na Polskę w wywiadzie dla niemieckiej gazety.Śmieszny i niedowartościowany mały człowieczek.A tak przy okazji to on jest mąż czy żona? 12:33, 17.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone