Zamknij
REKLAMA

Kolejne odroczenie w sprawie byłego dyrektora "Staszica"

11:43, 11.02.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

W lutym w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyło się drugie posiedzenie w sprawie Janusza Pawlaka oskarżonego o popełnienie czynów z art. 271 § 1 kk, chodzi o poświadczenie nieprawdy w dokumentach (11 zarzutów). W sprawie orzeka SSR Aleksandra Pawlak -Zduńczyk. Sędzia w styczniu odroczyła rozprawę z uwagi na możliwość porozumienia Prokuratury Rejonowej w Kutnie z oskarżonym w celu ustalenia kary czy formy orzeczenia. Jednak i tym razem Sąd sprawę odroczył, bowiem obrońca oskarżonego nie stawił się z powodu zwolnienia lekarskiego. 

Przypomnijmy, w lutym tego roku Prokuratura Rejonowa w Kutnie postawiła byłemu dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 zarzuty o popełnienie czynów z art. 271 § 1 kk. Chodzi o poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Śledztwo w sprawie prowadzone było od 2016 roku, wówczas wpłynęło zawiadomienie w sprawie, skierowane przez Konrada Kłopotowskiego, a następnie w maju 2017 roku zawiadomienie złożone przez posła Tomasza Rzymkowskiego oraz starostę Krzysztofa Debicha. Pierwsze zawiadomienie zakończyło się umorzeniem postępowania, zaś drugie po śledztwie zakończyło się aktem oskarżenia. 

SSR Aleksandra Pawlak -Zduńczyk odroczyła rozprawę do lutego, dając stronom czas na wspólne stanowisko. Jednak wydaje się, że nie udało się takiego ustalić. Oskarżony krótko poinformował Sąd o niemożliwości porozumienia, jednak nie chciał sam, bez swojego obrońcy, przedstawiać szczegółów. Kolejny termin w marcu.

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

do wyborców pisudo wyborców pisu

9 1

Kowalik walczy o stanowiska dla PO w równym stopniu jak i dla swoich wiernych z pisu. Tym sposobem nie tylko Artur dostanie fuchę, ale janusz też.
Taki mamy klimat w starostwie 20:38, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no to siupno to siup

7 1

A oczekujesz od nich postawy idealistycznej? Prawej i sprawiedliwej? Tego musisz poszukać gdzie indziej, nie w tym towarzystwie. Jakby Debich nie zadał się z Drabikiem to by stworzył inną koalicję, ale niestety wybrał Drabika, a mógłby mieć dwóch za niego. Z Drabikiem nikt się nie dogada no i jak widać po jego historii politycznej - jest zmienny - delikatnie mówiąc. 23:08, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone