Zamknij
REKLAMA

Czytelnicy piszą: Rdza na rowerach, to niegospodarność

16:43, 11.02.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Temat rowerów miejskich z projektu Rowerowe Łódzkie, niszczejących na ulicach Kutna nie schodzi z forum portali społecznościowych i publicznych dyskusji, choćby na sesji Rady Miasta Kutna. Przytaczamy jeden z listów do redakcji. 

- Czy moglibyście dowiedzieć się czemu przez całą zimę niszczeją w naszym mieście rowery miejskie? Na zdjęciach jest ewidentny dowód że zimowa aura im nie służy. W innych miastach – np. w Płocku – rowery na okres zimowy zostały zabezpieczone. Mieszkam w pobliżu jednego z punktów z rowerami i nie widziałem jeszcze nigdy chętnych użytkowników do wypożyczenia. Następnym elementem jest również niejasny, zwłaszcza dla osób starszych sposób ich wypożyczenia. Jeżeli miasto uzna, że i tak płaci za konserwację – to pytanie czemu umowa nie została zawarta tylko na okres wiosenno – jesienny? W imieniu mieszkańców miasta prosiłbym o zainteresowanie się w/w niegospodarnością - pisze mieszkaniec Kutna (imię i nazwisko do wiad. red.)

Przypomnijmy, rower miejski funkcjonuje od listopada ubiegłego roku w Kutnie, jest 10 stanowisk na 12 rowerów oraz 3 stanowiska przeznaczone na 15.  Łącznie dla kutnian dostępnych jest 110 rowerów.  Koszt inwestycji  Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi to ok. 1,3 mln zł. Wkład własny Kutna wyniósł ponad 200 tys. zł. 

Zapytaliśmy firmę Nextbike Polska, która obsługuje stacje rowerowe o liczbę wypożyczeń i formułę zawartej umowy. Ideą systemu jest dostępność dla mieszkańców przez cały rok więc nie tylko w sezonie sprzyjającym rekreacji. Innym rolą roweru miejskiego jest zapewnienie ekologicznej komunikacji. 

- W systemie od uruchomienia projektu Rowerowe Łódzkie zanotowaliśmy 11 tysięcy wypożyczeń, w Kutnie ponad 800. To system, który ma być dostępny dla mieszkańców przez cały rok. Całoroczny system z powodzeniem funkcjonuje też np. w Turku w Finlandii, gdzie warunki klimatyczne są jeszcze bardziej wymagające od polskich - mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike.

Umowę z firmą na system całoroczny zawarł Urząd Marszałkowski w Łodzi, nie Urząd Miasta Kutna. Kwota z umowy jest stała, nie ma dodatkowych opłat za konserwację i serwis. 

- Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosił przetarg, wygraliśmy go i mamy z nim zawartą umowę obejmującą również serwis i konserwację rowerów. Teraz będziemy wdrażać całoroczny system w Trójmieście i we Wrocławiu - dodał Pogorzelski.
 

W piątek, 8 lutego rowery trafiły do serwisu. 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

AdiAdi

1 7

Proszę napisać ile osób wynajeło te rowery od kiedy są,wg mnie nikt z nich nie korzysta 19:11, 11.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

czytelnikczytelnik

7 0

Czytać nie umiesz? Jest jasno napisane, że w Kutnie wypożyczeń było 800. 19:18, 11.02.2019


Żal Żal

3 0

Dla niektórych to chyba serwis umysłu by sie przydał bo nie czytaja a widac tylko chodzi o komentarze i to najlepiej negatywne bo w tedy czyją ze sa ważni. Żal i dzbany 21:09, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olekolek

1 2

Stare rowery to nic dziwnego. 08:33, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RowerzystaRowerzysta

1 0

Procedura wypożyczenia roweru jest tak skomplikowana, że prawie nikt z tych rowerów nie będzie korzystał! 19:43, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelObywatel

0 0

Dzwoniłam w sprawie rowerów - odpowiedz była taka, że ,, garażowanie? byłoby droższe niż nowe i tyle w temacie- zwracałam uwagę, że łatwo tak cudze pieniędzy puścić z rdzą;) 20:42, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wojtekwojtek

0 0

To najgorszy pomysł z wypożyczalnią , lepiej było dać te rowery biednym 06:20, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone