Zamknij
REKLAMA

Marsz dla WOŚP Za Torami! Start w sobotę

15:02, 10.01.2019 | Ewa Chłopska-Wasilewska
REKLAMA
Skomentuj

MASZEROWANIE jak POMAGANIE jest dziecinnie proste! Inicjatywa Społeczna Za Torami po raz pierwszy w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście wspiera akcję na sportowo. MARSZ DLA WOŚP ZA TORAMI! Startujemy w sobotę!

MASZERUJ ! Wyzwalaj endorfiny ! POMAGAJ Z KAŻDYM KROKIEM!

Podczas spaceru będziemy zbierać fundusze do puszki WOŚP!

Wystarczy ruszyć w swoim tempie, spacerować w towarzystwie uśmiechniętych towarzyszy zatrzymując się na herbatce za torami potem pomaszerować do mety, która nie będzie jednak końcem tylko początkiem czegoś pięknego - wzajemności, jedności, zrozumienia. Bo nikt nie musi być sam, jesteśmy my... otwarci, przyjaźni, pomocni!

START 12 stycznia godz. 14:00

Zaczynamy w parku Wiosny Ludów przy muzeum potem marsz ul. Chopina, Paderewskiego, Przemysłową i Krośniewicką.

Przystajemy na przerwę i herbatę za torami przy ul. Konduktorskiej.
Powrót ul. Krośniewicką, Przemysłową, Łąkoszyńską i Pałacową od strony szkoły muzycznej do muzeum gdzie kończymy MARSZ dla WOŚP.

Trasa przewidziana jest na ok 2 godziny, podczas których przemaszerujemy ok 6 km.
Trasa sprawdzona, bezpieczna, przyjemna i dziecinie prosta !

DO ZOBACZENIA !

Więcej informacji na temat MARSZU DLA WOŚP ZA TORAMI na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/829339644124631/

Wszystkie wydarzenia w ramach WOŚP w Kutnie : https://www.facebook.com/wosp.kutno/

 

(Ewa Chłopska-Wasilewska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

Nie- dla narzucania Nie- dla narzucania

5 0

Marsz dla WOSP?! Zbieranie kasy do puszek na odludziu? Hahaha. Macie parcie na szkło, hehe. Lepiej idźcie tam gdzie ludzie bywają na ulicach, a nie wszyscy w samochodach. Pomysł marny. 17:46, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

melon i mrówkamelon i mrówka

1 3

Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego " Publicysta zastanawiał się, dlaczego tak wielu zbierających pieniądze wystaje pod kościołami i czeka, aż ludzie wyjdą ze Mszy św., kiedy Jerzy Owsiak atakuje Kościół.

"Jesteśmy w trudnej sytuacji. Od dawna nie jestem entuzjastą akcji pana Owsiaka, ponieważ następuje zjawisko zwane szantażem emocjonalnym. Dziecko podchodzi i prosi o dwa złote ? dajemy. Nie damy, to podchodzi do nas ktoś inny i mówi: ?Co, dziecku nie dasz??. Mówi się, że pan Owsiak pomaga. Nie, Polacy pomagają dzięki zorganizowanej przez pana Owsiaka akcji. ?Jeżeli nie dałeś, to nie lecz się na sprzęcie, który pan Owsiak podarowuje?. Nie pan Owsiak podarowuje, tylko społeczeństwo. Nikogo nie wzywam na ulicy, żeby nie dawał. Ale jeżeli pan Owsiak tak źle wypowiada się o Kościele, to dlaczego większość zbierających staje pod kościołami i czeka aż ludzie wyjdą z Mszy św.?" 07:04, 11.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

anan

3 2

Skoro nie Owsiak pomaga tylko społeczeństwo, to odwracając relację - zbierający nie proszą kościoła o darowiznę tylko Polaków - społeczeństwo. 13:28, 11.01.2019


do ando an

1 2

Jeżeli an tak uważasz to dlaczego nie zbierają pod urzędami miasta , powiatu , gminy , przed szkołami , kinami , placówkami oświatowymi? No dlaczego?Tylko zbierają pod kościołami od tych , których organizator przecież niezbyt toleruje, co?Jak organizatorzy nie wstydzą się wysyłają dzieci ( a dzisiaj o ósmej widziałem małą dziewczynkę przed kościołem św Jana z puszką)na żebraninę?A melony rozliczone? 08:53, 13.01.2019


ZbieraczZbieracz

1 0

Bo tylko Kościoły w niedzielę były otwarte.
Ciekawe jest to, 90% ludzi wpłacało z uśmiechem, a nieliczni pluli jadem, że nie wspierają i inne niemiłe słowa, niech oni może się zastanowią i w przyszłym roku zostaną w domach. W Kościele nie znajdą tego czego szukają. Niech włącza telewizję T albo radio M, spiszą nr konta i na pocztę lecą przelewie zrobić i niech liczą miliony strat ojca R. bo każda złotówka z WOŚP Poe mną do Torunia trafić.
Ale ojciec R niech się nie martwi, co mu WOŚP zabrał, rząd odda z nawiązką, niestety. 12:34, 17.01.2019


BumerangBumerang

2 2

Głupota ludzka i miłosierdzie boże nie znają granic.

Jeden cwaniak, złoty melon Owsiak - bezkarny guru sekty WOŚP, tyle już lat robi w trambambulo chore państwo, *%#)!& naród i ciemne społeczeństwo. Ale nic to... Ważne, że wkoło jest wesoło, człowiek w pracy, małpa w zoo, puste pole za stodołą..... WOŚP gra... Światełko do nieba leci... Z puszkami po mrozie chodzą dzieci.... Pasterze śpiewają.... Barany i owce klękają.... Prawnicy truchleją.... Nauczyciele na L4 się nawracają.... Lekarze im pomagają....

O, niebieskie Duchy i Posłowie nieba, powiedzcież wyraźniej, co nam czynić trzeba, bo my nic nie pojmujemy, ledwo od strachu żyjemy, gloria, gloria, gloria in exelcis Deo.

Ludzie! Obudźcie się! Wypłyńcie na głębię! Kłamstwo - PRAWDĄ, ciemnotę - ŚWIATŁOŚCIĄ, nienawiść - MIŁOŚCIĄ zwyciężajcie. Boże! Zmiłuj się nad tym ciemnym ludem! Na drogę Prawdy, Światłości i Miłości racz go wrócić cudem! 00:53, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZR.ZR.

1 1

Osobiście wolę wrzucić pieniądze do puszki fundacji WOŚP, bo ta fundacja zapewne ma wiele kontroli ze strony organów państwowych. Gdyby były jakieś nieprawidłowości w zarządzaniu fundacją i zakupie sprzętu,na które zbierane są pieniądze, to Pan Owsiak byłby stałym petentem sądu jako oskarżony za malwersacje.
Każda fundacja, czy nam się to podoba, czy nie ma określoną kwotę procentową na cele statutowe fundacji np.wynagrodzenia pracowników fundacji i inne. Na przystanek WOODSTOCK fundacja otrzymuje specjalne środki finansowe od sponsorów.
Jeżeli jest inaczej, proszę mnie wyprowadzić z błędu. 14:39, 12.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

profesor Filutekprofesor Filutek

2 1

Niech mnie to kosztuje. Raz kozie śmierć. Poświęcam się. Podejmuję próbę wyprowadzenia Cię z błędu. Musisz poznać tajemnice - mrożącej krew w żyłach - bajki "Złoty Melon i Mrówka Cała".

1. Mamy rekord! Przez 6 lat blisko 50 milionów do podziału dla rodziny Owsiaków!
Od wielu tygodni zapowiadałem, że ujawnię pełen mechanizm wyprowadzania kasy z WOŚP do prywatnej kieszeni Jerzego Owsiaka i jego najbliższej rodziny. Przyszedł czas, aby spełnić obietnicę. Materiał, który zgromadziłem jest tak obszerny, że nie sposób wszystkiego napisać w jednym artykule, dlatego dziś tylko schemat i podstawowe informacje, w najbliższej przyszłości pojawią się rozbudowane publikacje naszpikowane dokumentami. Przed sądami dwóch instancji udowodniłem, że WOŚP jest finansowana nie tylko przez donatorów, ale przez budżet lokalny i centralny, co w najlepszym razie bilansuje się na 0. Ze społecznego i ekonomicznego punktu widzenia funkcjonowanie WOŚP jest absolutnym absurdem, modelową beczką bez dna, ale dla Owsiaka i jego rodziny to prawdziwy róg obfitości. Podstawową strukturę przepływów finansowych pokazywałem wiele razy: Dojna krowa WOŚP => Słup ?Złoty Melon? => Firma krzak ?Mrówka Cała?. W dwóch pierwszych elementach nie zmienia się nic od 11 lat, ale trzeci to moja porażka, ponieważ dosłownie skupiłem się na ?mrówce?, nie mając pojęcia o istnieniu słonia. Żyjemy w czasach komiksowych, kultura obrazkowa przemawia do przeciętnego odbiorcy bardziej, niż najprostsze zdanie. Przepraszam wyrobionych Czytelników za użycie tego narzędzia, ale celem jest oczywiście dotarcie do jak najszerszego odbiorcy, któremu rzecz trzeba wyłożyć łopatą, inaczej nie pojmie w czym uczestniczy. Pełen schemat wygląda tak. (Ciąg dalszy, na miarę sił, środków i potrzeb, nastąpi być może za chwilę.)
00:42, 13.01.2019


p. Filutekp. Filutek

2 1

2. Czas przedstawić poszczególne postaci tej z życia wziętej bajki:

Jerzy Owsiak ? prezes zarządu Fundacji WOŚP, prezes zarządu spółki?Złoty Melon?, dyrektor graficzny ?Złotego Melona?, właściciel firmy ?Jasna Sprawa?, mąż Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak właścicielki ?Mrówki Całej?, ojciec Aleksandry Owsiak byłej pracowniczki WOŚP, obecnie pracownicy ?Tabasco?, ojciec Ewy Owsiak właścicielki firmy ?Feel Mint Production?.

Lidia Niedźwiedzka Owsiak ? członek zarządu Fundacji WOŚP, dyrektor finansowy i medyczny fundacji WOŚP, jedyny przedstawiciel na zarządzie wspólników spółki ?Złoty Melon?, właścicielka firmy ?Mrówka Cała?, matka Aleksandry Owsiak, byłej pracownicy WOŚP i obecnej pracownicy ?Tabasco?, matka Ewy Owsiak właścicielki firmy ?Feel Mint Production?.

Jacek Stachera - Od 2000 roku współpracuje z Fundacją WOŚP, kierownik produkcji Finałów WOŚP i Przystanków Woodstock, od 2007 do 2012 roku asystent Jerzego Owsiaka. W latach 2006-2010 dyrektor zarządzający kanałem telewizyjnym OwsiakTV. Od maja 2010 menadżer firmy Złoty Melon organizującej największe eventy w Polsce i wydającej płyty DVD/CD z koncertów. Od czerwca 2009 właściciel agencji Tabasco. Prywatnie konkubent Aleksandry Owsiak i ojciec najmłodszej wnuczki Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak.

Aleksandra Owsiak ? córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, była pracownica WOŚP, obecna pracownica firmy ?Tabasco?, partnerka Jacka Stachery, matka jego dziecka.

Ewa Owsiak ? młodsza córka Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, właścicielka ?Feel Mint Production? firmy bez telefonu i strony internetowej, zajmującej się tym samym, czym zajmują się wszystkie pozostałe firmy Owsiaków. (Dalszy ciąg - być może - za chwilę.)
01:07, 13.01.2019


p. Filutekp. Filutek

2 1

3.Jak to działa?

Pieniądze samorządowe i budżetu centralnego wraz z ofiarami donatorów finansują WOŚP. Z tej puli wypłaty mieli/mają: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka Owsiak, Aleksandra Owsiak i jej konkubent Jacek Stachera, ale to sumy kieszonkowe. Kasa od donatorów jest przetrzymywana przez 1,5 roku, odsetki spływają do ?Złotego Melona? wraz z wielomilionowymi kwotami na wszelkie imprezy ?kulturalno-oświatowe?, takie jak Finał WOŚP, ?Przystanek Woodstock? i tzw. programy medyczne, głównie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Drugim źródłem zasilania spółki ?Złoty Melon? są sponsorzy. Dziesiątki milionów złotych popłynęło tymi drogami do firmy słup "Złoty Moelon", która za lata 2009 -2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. I teraz pytanie kluczowe, a jednocześnie bezsenne noce Jerzego Owsiaka, po procesie w Złotoryi, z którego się ledwie wywinął, uciekając przed ujawnieniem ksiąg rachunkowytch.

Jakie firmy w latach 2009-2014 wykonały na rzecz ?Złotego Melona? usługi na blisko 50 milionów złotych? Na to pytanie każdy podatnik i donator, póki co, musi sobie odpowiedzieć sam, bo Jerzy Owsiak i WOŚP szybciej podpalą archiwa niż pokażą ich zawartość. Mogę jedynie podpowiedzieć, że do roku 2009 gros zleceń lądowało w ?Mrówce Całej?, a od kilku miesięcy w blokach startowych stoi: ?Jasna Sprawa? i ?Feel Mint Production?. Jednak prawdziwym gigantem, od 2009 roku jest firma Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak, która realizuje wszystkie główne imprezy WOŚP, ?Złotego Melona? i sponsorów Owsiaka. Stachera ?zasłynął? również i tym, że jego firma ?drucik? kompletnie nieznana na rynku eventowym, w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie jednego z większych przekrętów Struzika ? lotniska ?Modlin?. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości.

Na tym samym lotnisku straż pożarna polewała Owsiaka, kiedy to było jeszcze modne.

Z tym samym Struzikiem Owsiak ostatnio uroczyście wręczał szpitalowi sprzęt medyczny.

Owsiak żyje z władzą i dzięki władzy, ale w czasie wizyty u Komorowskiego, to Stachera zarządzał całym cyrkiem i to jego praktyk mają dość byli i wycofujący się sponsorzy ?Przystanku Woodstock?, jednak o tym w kolejnych odcinkach.

I to by było na tyle. Spokojnych snów! Dobranoc! Pa! 01:22, 13.01.2019


Zimny DrańZimny Drań

0 0

Brawo profesor Filutek! WOŚP to lewacka propaganda i twór WSI, która pod przykrywka dobroczynności lansuje lewackie idee (Sie ma?... Kręcioła?... Róbta co chceta?...), wystarczy spojrzeć na to co się dzieje na przystanku Woodstock co roku. Światełko do nieba - co to jest? Można z kimś zjeść beczkę soli a i tak się go do końca nie pozna? Tak mówi stare porzekadło. Jakie są Wasze odczucia w tym temacie? Uważacie, że znacie dobrze swoich partnerów/ partnerki życiowe i możecie ich być pewni w 100%? Czy długi, wspólnie spędzony czas jest w stanie nam ukazać prawdę o drugim człowieku? A kim (czym) są Złoty Melon, Mrówka Cała, Tabasco, Feel Mint Production????.... Filantropami????.... 01:20, 22.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zbuntowany AniołZbuntowany Anioł

0 0

"Zimny Draniu", to co napisałeś jest o mnie? czy do mnie? Czy chcesz mi coś w ten sposób przekazać? Czy jest coś o czym powinnam wiedzieć???? Wzbudziłeś mój niepokój! 08:16, 22.01.2019


emerytowana nauczyciemerytowana nauczyci

0 0

#"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."#

Ja nienawidzę Owsiaka za udawanie kogoś kim nie jest i za to, że robi to będąc przekonanym do swoich moralnych kompetencji, chociaż jest moralnym dnem. Dla mnie to po prostu plugawy komuch, milicyjny pomiot, przedstawiciel *%#)!& elementu polskojęzycznego, który w Mojej Ojczyźnie realizuje odwieczny program kacapskiego okupanta --- wynaradawianie Polaków. Ja po prostu gardzę Owsiakiem, szczególnie za to, że wykorzystuje dzieci do swojej szatańskiej działalności!!! Jest to człowiek bez czci, bez wiary, bez serca, bez ducha i bez skrupułów. TO NIE ON ZBIERA NA DZIECI, LECZ DZIECI ZBIERAJĄ NA NIEGO!!!... Niestety, wsparcie medialne, cały ten medialny SZUM oraz ?Polski Łudstok?, ułatwiły Owsiakowi ten "rodzinny biznes". Idea WOŚP - budująca. Wykonawstwo - fatalne. Przez niezłomną krytykę i zdecydowane sprzeciwianie się owsiakowym hasłom: "Sie ma", "Kręcioła" i "Róbta co chceta", zostałam wyrzucona z pracy. Ale nic to. Jakoś sobie dałam radę i z tą swoją"charyzmą" muszę żyć. Życie to walka, prawda?

Ale PRAWDA zwycięży, a kłamstwo POPiS przegra, tak?... Pozdrawiam drogą Redakcję mojego ulubionego portalu eKutno z niezwykłą Panią Olą na czele, praojca Oertera oraz wszystkich czytelników i komentatorów.... RÓBMY SWOJE!!!... Nie dajmy się obłudzie i kłamstwu katolickiego KLERu oraz ułudzie i utopii fałszującej WOŚP!!!... Róbta co chceta - non possumus!!!... Pro publico bono. 11:30, 22.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Brawo ty!Brawo ty!

0 0

Już wszystko zrozumiałam! Wszystko jest dla mnie bardzo jasne i czytelne. Zadowolony? 14:08, 22.01.2019


Yes! Yes! Yes!Yes! Yes! Yes!

0 0

Tak! Tak! Taaaaaaaaaaaaaaaak! 23:40, 22.01.2019


REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone