Zamknij
REKLAMA

Sprawy mieszkańców w rękach radnych: stacja rowerowa, lampa na bloku i stan przystanków MZK

19:50, 04.12.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj
W środku Paweł Markiewicz fot. Piotr Szatkowski

Interpelacji  i zapytań radnych miejskich przybywa z dnia na dzień. Radny Robert Feliniak zapytał prezydenta czy stacja rowerów miejskich w ramach Rowerowe Łódzkie może powstać w Podstrefie Kutno. Z kolei radny Paweł Markiewicz interpeluje na temat założenia dodatkowej lampy oświetleniowej skierowanej na plac zabaw w szczycie bloku przy ul. Batorego 3.

Jak twierdzi radny Markiewicz na placu zabaw u szczytu bloków Batorego 3 i 9 odbywają się libacje alkoholowe, bywa że zakłócana cisza nocna. Wiele razy interweniowała tam Policja i Straż Miejska. W przyszłym roku na placu dla dzieci RSM Pionier planuje postawić kolejne zabawki więc tym bardziej dodatkowe oświetlenie przyda się nie tylko dla bezpieczeństwa mieszkańców, ale i zadbaniu o mienie.

Druga interpelacja Markiewicza związana jest można powiedzieć z jego miejscem pracy, Aquaparkiem Kutno. Radny odpowiada w ten sposób na wnioski mieszkańców, klientów parku wodnego, dojeżdżających do niego komunikacją miejską. Markiewicz prosi prezydenta o zadaszenie przystanku obok Aquaparku. Korzystają z niego dzieci i starsi, a oczekiwanie na przystanku nieosłoniętym szczególnie w deszczowe wietrzne dni jest niekomfortowe.

O stanie technicznym przystanków MZK pisze do prezydenta radna Ewa Rzymkowska. Przy ulicach Łąkoszyńskiej, Krośniewickiej, Siemiradzkiego i Przemysłowej stoją przystanki nieprzystosowane do warunków zimowych. 

- Z linii 12 i 7 korzystają mieszkańcy osiedli "za torami". Znamienita część przystanków w tej okolicy nie posiada nawet zadaszenia - pisze Rzymkowska. 

Radny Michał Łucki postuluje postawienie lustra na wyjeździe z osiedla przy ulicy Kilińskiego.  W interpelacji do prezydenta Kutna pisze, że wyjazd utrudniony jest po usytuowane po bokach parkingi, wyjeżdżający musi dość daleko wysunąć się na jezdnię, aby dostrzec innych użytkowników drogi. Takie sytuacje stanowią oczywiste zagrożenie.

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Wasi wyborcyWasi wyborcy

9 2

Państwo radni dobrze że występujecie z interpelacjami, ale chciałabym się dowiedzieć co oprócz tego robicie dla dobra tego miasta i mieczkańców? Wygłaszać w większości bzdurne żądania bez wskazania źródeł finansowania to nawet laik potrafi. Mam wrażenie że dostaliście olśnienia i na wyścigi piszecie interpelacje bo portale o tym zaraz donoszą. A ja mam jedną interpelację skierowaną właśnie do Was i jestem przekonana, że każdy mieszkaniec się pod nią podpisze. Na najbliższej sesji rady ustalcie dla siebie diety takie jak w innych gminach naszego powiatu np. 220 zł za posiedzenie a nie 1.300-2.200zł na miesiąc. Zaoszczędzone pieniądze wnioskuję przeznaczyć na dożywianie dzieci w żłobku, przedszkolach i szkołach lub na zajęcia pozalekcyjne. Czekamy na konkretne decyzje w tej sprawie może wtedy uwierzymy że jesteście radnymi dla sprawy a nie dla własnych korzyści. 07:10, 05.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

edytkaedytka

2 2

Po pierwsze nie ma takich diet 2200 zl proszę bzdur nie pisać 1123 zl ewentualnie dodatek za przewodniczącego i vice.Czlonkowie komisji nie mają żadnych pieniądze.Po drugie diety w.miescie są mniejsze niż powiat.Wszystko w temacie 09:07, 05.12.2018


Chory krajChory kraj

4 2

Diety z komisjami wynosza ok 2 tys na reke wiec niech Pani bzdur nie pisze 10:03, 05.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jasiujasiu

2 0

hahaha 1300 z komisją Max w mieście!! tak zaraz 2500 11:03, 05.12.2018


ladacoladaco

2 1

radna Rzymkowska niech popatrzy na miasto i poprosi o plan przystanków na innych dzielnicach i pytanie jaki ma być standard przystanków i z czego będzie wynikał z interpelacji czy z potrzeb mieszkańców a tak na marginesie radna doniosła wodę z komitetem wyborczym czy dalej zamierza pomagać kobiecie i czy my możemy tez pomoc w jakiś sposób jeśli sytuacja była tak drastyczna gdzie mops i komisja mieszkaniowa 17:28, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyborcaWyborca

8 1

Oby nie było wątpliwości pofatygowałem się i ustaliłem wysokości diet radnych Rady Miasta Kutno na podstawie uchwalonych w tym zakresie uchwał. Są to kwoty do ręki, czyli netto. Ile musiałby zarabiać brutto zwykły pracownik aby otrzymać takie pobory za m-c pracy (dieta radnego i odpowiadająca jej płaca brutto):
1) dla radnych, z wyłączeniem członków Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg - 1.129,- zł tj. 1.549,79 zł brutto;
2) dla radnych - członków Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg - 1.208,-zł tj. 1.658,00 zł brutto;
3) dla przewodniczącego Rady Miasta - 2.013,-zł tj. 2.763,21 zł brutto;
4) dla wiceprzewodniczących Rady Miasta - 1.912,-zł tj. 2.624,57 zł brutto;
5) dla przewodniczących komisji Rady Miasta, z wyłączeniem przewodniczących Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg - 1.550,-zł tj. 2.127,66 zł brutto;
6) dla przewodniczących Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg - 1.771,-zł tj. 2.431,00 zł brutto;
7) dla zastępców przewodniczących komisji z wyłączeniem zastępców przewodniczących Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg - 1.288,-zł tj. 1.768,01 zł brutto;
8) dla zastępców przewodniczących Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg 1.429,-zł tj. 1.961,56 zł brutto
czyli, gdyby ustalić kwotę brutto dla poszczególnych diet, to kształtują się one od 1.550,-zł do 2.763,-zł i nie ma przesady w komentarzu, a powiedziałbym, że zostały zaniżone wręcz.

Najistotniejsze w tym jest to, że pracownik pracuje 40 godzin tygodniowo, a radny wszyscy wiemy bo widzimy, najczęściej jest to jedna sesja i komisja w miesiącu.
Tak że Państwo radni nie ma się o co obrażać tylko spojrzeć prawdzie w oczy. Jaką odpowiedzialność ponosicie, nawet jeżeli coś się Wam nie uda?
17:36, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone