Zamknij
REKLAMA

DoMOStwo ma nowy samochód ze środków PFRON i Powiatu Kutnowskiego

10:58, 07.11.2018 | Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

6 listopada to data, która na długo zostanie w pamięci młodzieży i pracowników Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Domostwo w Żychlinie. To dzień, w którym nastąpiło uroczyste rozstanie z dotąd służącym ośrodkowi Volkswagenem , a przede wszystkim dzień w którym przekazano DoMOStwu nowy samochód Opel Vivaro.

Pani Ewa Rutkowska, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii powitała zgromadzonych gości: dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu p. Iwonę Kacę, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie p. Annę Antczak, przedstawiciela PFRON w Łodzi p. Przemysława Suligorskiego, radnego Rady Powiatu Kutnowskiego p. Marka Jędrzejczaka, księdza Pawła Muranowicza z parafii w Żychlinie oraz pracowników i młodzież Ośrodka.

Następnie zaznaczyła, iż użytkowany dotąd Volkswagen, liczy sobie już lat 20 i dzielnie mierzył się z codziennymi i niecodziennymi zadaniami wpisanymi w życie placówki w Nowej Wsi, a następnie w Żychlinie. Przejechał Polskę wzdłuż i wszerz. Przez pierwsze trzy lata woził dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Wsi. Były to codzienne dowozy dzieci z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i głębokim na zajęcia do placówki, z najbliższej okolicy m.in. Żychlina. Były wycieczki i w góry i nad morze, m.in. na turnusy rehabilitacyjne do Murzasichle i do Darłówka, również z dofinansowania PFRON.


W rzeczywistość placówki w Nowej Wsi, a później MOS-u w Żychlinie, były wpisane niezliczone wyjazdy krajoznawczo – turystyczne, wycieczki edukacyjne/poznawcze w ramach zajęć lekcyjnych i zajęć grup wychowawczo – terapeutycznych, wyjazdy do muzeum, skansenu, miejsc atrakcyjnych przyrodniczo, wyjazdy do teatru, filharmonii, domów kultury. Dla młodych było to niezapomniane doświadczanie świata, na zawsze w sercu i pamięci.

Dzięki dofinansowaniu PFRON w kwocie 80.000 tys. zł oraz pomocy Zarządu Powiatu Kutnowskiego, czyli przeznaczeniu na zakup samochodu 47.500 zł, został zakupiony OPEL VIVARO. Młodzież z entuzjazmem powitała nowy samochód, z radością oczekując wyjazdów i wycieczek.

Pani dyrektor podziękowała m.in. dyrektorowi PFRON p. Władysławowi Skwarce za podjęcie decyzji o przekazaniu środków na zakup auta dla dzieci i młodzieży Domostwa oraz Zarządowi Powiatu Kutnowskiego za pozytywną decyzję w tej sprawie. Specjalistom PFRON, PCPR za pomoc w procedurze administracyjnej, wymagającej pieczołowitego wypełniania stosownej dokumentacji i pani Grażynie Marzec – samodzielnemu referentowi Domostwa, za pomoc w monitorowaniu spraw związanych z zakupem auta.

Ksiądz Paweł Muranowicz poświęcił samochód, aby z bożym błogosławieństwem bezpiecznie i bezawaryjnie młodzież mogła korzystać z dobrodziejstwa nowego auta. Wszyscy mają nadzieję, iż OPEL będzie równie dobrze i szczęśliwie użytkowany jak poprzedni samochód oraz będzie przemieszczał się drogami nadzwyczaj sprawnie i bezkolizyjnie.

(Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone