Zamknij
REKLAMA

6. edycja Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

20:51, 10.10.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

12. października od godz. 10.00 w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury odbywać się będzie 6. edycja Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Impreza organizowana jest corocznie przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Kutnie przy współudziale Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań" w Kutnie. Tegoroczna impreza współfinansowana jest przez Urząd Miasta Kutna w ramach zadania publicznego „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym". Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego organizowane są przez ŚDS cyklicznie i kierowane są głównie do osób chorujących i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem projektu jest szeroko rozumiana integracja poprzez wartości kulturalne i artystyczne.

Zaproszeni zostali goście z 20 ośrodków z województwa łódzkiego, min. Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Kluby Samopomocy, Domy Pomocy Społecznej, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze, Świetlice Środowiskowe, Ośrodki Socjoterapii.

Tegoroczna uroczystość przebiegać będzie w konwencji „Morskich opowieści". W części pierwszej uroczystości zaprezentują się Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie, którzy są gospodarzami imprezy. Podczas prezentacji Uczestnikom ŚDS towarzyszyć będzie muzyczny zespół szantowy „Hultajów trzech''.

Wszyscy zaproszeni będą mieli okazję popisać się swoimi talentami w części drugiej, w której przewidziano konkursy na wykonanie piosenki marynistycznej oraz na najładniejszy strój piracki. Dla  gości przewidziano mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone