Zamknij
REKLAMA

Niepełnosprawność to nie piętno, to radość i szczera miłość

20:43, 13.09.2018 | Pismak
REKLAMA
Skomentuj

Dziś odbyła się XIII Wojewódzka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod honorowym patronatem Senatora Przemysława Błaszczyka, Posła Tadeusza Woźniaka, Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha i Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego. Jak co roku do Kutna przyjechały drużyny z regionu i okolic aby w atmosferze przyjaźni, zabawy i zdrowej życzliwej rywalizacji zintegrować się podczas zawodów sportowych. Spartakiadę jak zawsze organizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie i Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy "Niezabudka".

Postrzeganie niepełnosprawności zmienia się wraz z rozwojem naszej cywilizacji. Niepełnosprawność to nie piętno, to radość i szczera miłość. W Kutnie na spartakiadzie widać to bardzo dobrze.

My, którzy uważamy się za pełnosprawnych bardzo często w obliczu rozradowanych twarzy niepełnosprawnych intelektualnie, zapadamy się w siebie, współczujemy, czujemy się niezręcznie itp. A powinniśmy w wielu przypadkach... zazdrościć. Anna Dymna mówi, że osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy można zobaczyć, że ma talenty, ambicje i przede wszystkie chce być traktowania normalnie.  Wojewódzka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kutnie daje im możliwość zabawy i rywalizacji bez forów, a nam pełnosprawnym możliwość dostrzeżenia ich potrzeb. 

Dziś wśród pełnosprawnych wspierających trzynastą edycję zawodów znaleźli się Krzysztof Debich, Jacek Boczkaja, dr Ewa Rzymkowska  reprezentująca Senatora Przemysława Błaszczyka, Jolanta Pietrusiak reprezentująca Posła Tadeusza Woźniaka, Grzegorz Chojnacki, Iwona Kaca, Paweł Ślęzak.  Obdarowali oni zwycięzców Spartakiady i uczestniczyli we wspólnym świętowaniu. 

Warto czasem pomyśleć, że wszyscy jesteśmy niepełnosprawni... 

(Pismak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

maxmax

7 0

Wykorzystają wszystkich i wszystko żeby się promować szczególnie przed wyborami.To jest po prostu obrzydliwe. 07:17, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KamilaKamila

3 0

Cudownie że tyle zdjęć. Są wszyscy :) 15:17, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone