Zamknij
REKLAMA

Przez cztery lata pięć skarg na strażników miejskich

07:35, 17.08.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Klub Gazety Polskiej w Kutnie wystąpił o udostępnienie informacji na temat Straży Miejskiej w  zakresie liczby skarg, ich procedowania, szkoleń strażników i rozpowszechniania treści monitoringu. Prezydent Zbigniew Burzyński odpowiedział, że przez ostatnie cztery lata tj. od 1 stycznia 2014 do 15 czerwca 2018 roku wpłynęło 5 skarg na pracowników Straży Miejskiej. Trzy z nich zostały uznane za bezzasadne, jednak nie wyczerpywała znamion skargi na strażnika w trakcie pracy i została odesłana, a skarga z czerwca, którą opisywaliśmy jest w trakcie rozpatrywania. 

Jakie procedury wewnętrzne prowadzone są aby skargę wyjaśnić? 

- Skargi na Straż Miejską jako formację dotychczas nie wpływały - odpowiada prezydent Burzyński. - Natomiast skargi na funkcjonariuszy rozpatrywane są indywidualnie. Funkcjonariusz, na którego wpłynęła skarga składa pisemne wyjaśnienia, co do stawianych zarzutów. W zależności od potrzeba zaprasza są również osoby skarżące celem złożenia dodatkowych wyjaśnień. Po przeanalizowaniu zebranych informacji Komendant Straży Miejskiej w imieniu Prezydenta Miasta Kutna rozstrzyga o zasadności skargi bądź jej braku. 

Czy strażnicy miejscy odbywali szkolenia z zakresu ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych?

 Strażnicy miejscy odbyli takie szkolenia a ewaluacja znajomości przez nich obowiązujących aktów prawnych oraz ich uprawnień i kompetencji jest prowadzona w trakcie codziennych odpraw z kierownikami referatów i komendantem. W razie potrzeby prowadzone są również szkolenia przez uprawnionych funkcjonariuszy Policji.

Klub Gazety Polskiej pyta również o podstawy prawne działania monitoringu miejskiego. Jest to art.11 ust. 2 ustawy z 29 sierpnia  1997 roku oraz o o to kto jest odpowiedzialny za rozpowszechnianie wizerunku osób zarejestrowanych przez monitoring.

- Straż Miejska w Kutnie nie rozpowszechnia wizerunku osób zarejestrowanych przez monitoring miejski - odpowiada prezydent.

- Czy procedury związane z rozpowszechnianiem i rejestrowaniem wizerunku osób objętych rejestracją przez monitoring miejski były sformalizowane? - pyta przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Daniel Kowalik. 

- Zakres obowiązków operatora monitoringu wizyjnego związany z rejestrowaniem zdarzeń przez monitoring określony jest w paragrafie 14 Regulaminu Straży Miejskiej a także w ich zakresach czynności i odpowiedzialności - pisze Burzyński. 

- Czy od 2014 do czerwca 2018 mogło dojść do wycieków informacji gromadzonych za pośrednictwem monitoringu miejskiego odnośnie miejsca zamieszkania, stanu zdrowia, miejsca pracy, przynależności politycznej, wizerunku, przynależności do organizacji społecznych osób, które nie wyraziły zgody na rejestrację systemem monitoringu? - pyta dalej Kowalik. - I czy informacje w ten sposób pozyskane były dostępne formacji Straży Miejskiej? Jeśli tak to w jakim zakresie.

Prezydent stwierdza, że nie doszło do wycieku takich informacji, a były dostępne Straży w zakresie prowadzonych postępowań w sprawach o wykroczenia.

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

paweł paweł

6 1

Nie wszyscy wiedza że straż miejska pracuje od 7-22. Później zostaje nam tylko policji. 10:28, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Acetaneve54Acetaneve54

11 1

Nie w ilości skarg tkwi problem, a tym czy warto wydawać społeczne pieniądze na funkcjonowanie takiej służby ?? W czym wzrasta bezpieczeństwo mieszkańców miasta poprzez opłacanie tej służby ??? Jeśli tylko w zlokalizowaniu niesprzątniętej psiej kupy, to lepiej te pieniądze przesunąć dla strażaków niosących nam pomoc czy policję, która ściga bandytów i złodziei. 10:33, 17.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

antyanty

3 0

W niektórych miastach już zlikwidowano straż miejską czas na Kutno.Zobaczcie jednak ilu to jest wyborców dla startujących w wyborach urzędników. 09:31, 19.08.2018


Inna kwestiaInna kwestia

10 1

Jest jakaś rozbieżność. Wg. Prezydenta nie ma skarg a ostatnio jeden Pan wygrał sprawę w sądzie że strażą miejska. Ponoć codziennie go nawiedzali w jego firmie 10:39, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Edward GEdward G

6 1

W Ozorkowie bodajże burmistrz zlikwidował służbę strazy. miejskiej i środki przerzucić na wsparcie i etaty policji 12:24, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolicjantPolicjant

7 1

Ktoś już to liczył. Za pieniądze na straż można utrzymać 4 posterunki miejskie 12:29, 17.08.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

retorycznyretoryczny

3 1

Tylko czy policjant byłby na każde zawołanie prezydenta, burmistrza miasta? Czy pieniądze z mandatów wpływałyby do kasy miasta? 21:59, 18.08.2018


jestem przeciwjestem przeciw

3 0

No to teraz dowiedzieliśmy się ,że ta formacja jest na KAŻDE zawołanie władzy , no ,no nieźle 09:34, 19.08.2018


MalutkaMalutka

2 0

We wtorek wieczorem wybieram się na spacer do parku. Mam nadzieję, że spotkam tam mojego ukochanego Bumeranga... 22:54, 18.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone