Zamknij
REKLAMA

Młodzież regionu kutnowskiego na „Pikniku z historią”

13:28, 16.08.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Wakacyjny czas sprzyja podróżom i poznawaniu nowych miejsc. Doświadczyła tego grupa dwudziestu osób, która 14 sierpnia uczestniczyła w „Pikniku z historią dla dzieci i młodzieży”. Miejscem wyjazdu był romański kościół i klasztor w Czerwińsku nad Wisłą.

W ramach wydarzenia uczestnicy zwiedzili najpierw kompleks kościelno-klasztorny wraz z otoczeniem, obsługiwany dziś przez salezjanów. Kolejnym ciekawym miejscem, które zobaczyli młodzi, było Muzeum kardynała Augusta Hlonda oraz zbiory misyjne umieszczone w gablotach wystawowych. Dopełnieniem wspomnianych atrakcji był spacer nad Wisłą, gdzie w 1410 r. ze swoim wojskiem przeprawiał się król Jagiełło zmierzając na pola Grunwaldu. Młodzi uczestnicy „Pikniku z historią” otrzymali również prowiant oraz mieli okazję do wspólnotowej integracji.

„Piknik z historią dla dzieci i młodzieży” to inicjatywa Oratorium im. Bł. Michała Rua z Woźniakowa, którą realizuje od kwietnia tego roku we współpracy ze Starostwem Powiatu Kutnowskiego. To już drugi – po Warszawie – wyjazd do ogólnopolskiego miejsca dziedzictwa kulturowego oraz historycznego, które może poznać młodzież z Kutna i okolic.

P. Szlufik sdb

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone