Zamknij
REKLAMA

Wkrótce modernizacja newralgicznego skrzyżowania w Żychlinie

09:42, 19.07.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Żychlin przygotowała projekt modernizacji skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Ks. Ściegiennego i Placem Wolności. Prace ruszą niebawem po rozstrzygnięciu przetargu.Prace będą wykonane do 28 września.

Przedmiotowe skrzyżowanie jest newralgicznym punktem komunikacyjnym w Żychlinie. Powoduje to lokalizacja targowicy miejskiej, gdy w czwartki i soboty występuje wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych. Obecne rozwiązanie jest wysoce kolizyjne i uniemożliwia zlokalizowanie przejść dla pieszych. Projekt zmian w tym zakresie obejmuje powstanie bezpiecznych wysepek, do których można wprowadzać oznaczenie przejść „zebrami”.

Zmiany mają zmaksymalizować bezpieczeństwo mieszkańców, również poprzez ograniczenie przestrzeni wyjazdowej ze skrzyżowania do jednego miejsca. W chwili obecnej kierowcy korzystają ze skrzyżowania dość swobodnie, poruszając się w miejscach niedozwolonych przepisami ruchu drogowego.

Zmiany musiały być konsultowane oraz zaakceptowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich jako zarządcy drogi nadrzędnej na skrzyżowaniu.

Gmina Żychlin

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

WagaWaga

1 0

Ciekawe czy projektant dobrze wycenił tą inwestycję (projektant wykonał też kosztorys)?
Czy będzie jak to ostatnio bywa, najtańsza oferta dwa razy wyższa niż wycena Zamawiającego? 13:32, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone