Zamknij
REKLAMA

Nie ma Komendanta Policji. Oficer prasowy odpowiada Czytelnikowi

12:39, 23.05.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Po niedzielnej dewastacji dworca PKP w Kutnie dokonanej przez kibiców na redakcyjną pocztę i do innych mediów jeden z Czytelników nadesłał pytania skierowane do Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- Czy na miejscu był komendant Komendy Powiatowej Policji w Kutnie nadkomisarz Szymański? Jeżeli nie to dlaczego go tam nie było i dlaczego do tej pory osobiście nie udzielił komentarza w tej sprawie, a jak zwykle to robić wysyła wszędzie rzecznika prasowego?! Czy wiedział, że taki przejazd pociągu specjalnego będzie i jak starał się go zabezpieczyć swoimi środkami o ile takie jeszcze ma? Czy policjanci kutnowskiej komendy także uczestniczyli w zabezpieczeniu, jeśli tak to w jakiej ilości? Kto poniesie odpowiedzialność za stan dworca? Jakie decyzje na przyszłość podejmie policja aby więcej nie dochodziło do tak drastycznych scen? My mieszkańcy Kutna prosimy o komentarz Pana komendanta kutnowskiej Policji, nie zaś rzecznika! - pisze Czytelnik.

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź. 

W miniony weekend na terenie woj. łódzkiego funkcjonariusze zabezpieczali kilkanaście meczów  II i III ligi oraz niższych klas zorganizowanych na terenie województwa łódzkiego.  Dodatkowo policjanci zabezpieczali przejazdy przez centrum Polski kibiców udających się na kolejne kilkanaście meczów na terenie kraju. 

Zabezpieczenie tak dużej ilości przejazdów i meczów odbywających się na terenie województwa wymaga zaangażowania znacznej ilości funkcjonariuszy garnizonu, adekwatnie do zagrożenia oraz ilości uczestników danej imprezy. Siłami skierowanymi dodatkowo celem wsparcia patroli z poszczególnych KPP/KMP dysponuje dyżurny KWP w Łodzi. Dyslokuje je i przemieszcza w zależności od potrzeb. 

Dwa pociągi specjalne z kibicami Legii Warszawa nie miały zaplanowanych żadnych postojów na terenie woj. łódzkiego. Część kibiców przemieszczała się autostradą gdzie także skierowano  siły policyjne. Na samym terenie powiatu kutnowskiego zabezpieczano kilka dworców kolejowych / pozostałe na całej trasie przejazdu pociągu. Przypomnę, że 20 maja rozgrywany była m.in. mecz  Widzewa Łódź i GKS Wikielec oraz GKS Bełchatów - Wisła Puławy. 


O 1.33 przez Kutno przejechał bez zakłóceń pierwszy pociąg specjalny , o 1.42 wjechał kolejny.  Wówczas na dworcu znajdowało się siły KPP Kutno i OPP w Łodzi w liczbie blisko 40 funkcjonariuszy.  W trakcie dojechały posiłki / przed odjazdem pociągu zgrupowano tam 70 funkcjonariuszy. Pragnę dodać , że siły OPP KWP w Łodzi i ich działania zapobiegły eskalacji agresywnych zachowań pseudokibiców, przedostania się ich na teren miasta  i dalszych  zniszczeń. Interweniującymi funkcjonariuszami oddziału dowodził dowódca kompanii. Dzięki działaniom policji pseudokibice wycofali się i odjechali.  Zatrzymano dwóch agresywnych chuliganów. Kolejnych dwóch już ustalono i przesłuchano. Trwają analizy zapisów nagrań z kamer policyjnych oraz monitoringu dworcowego zmierzające do identyfikacji uczestników chuligańskich zachowań wobec, których po identyfikacji będą wyciągane konsekwencje za naruszenie przepisów prawa. 
Kontaktami z mediami zgodnie z zakresem obowiązków zajmuje się oficer prasowy reprezentujący stanowisko komendanta. 

Obecnie Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański jest delegowany i przebywa w WSzP w Szczytnie. 

Oficer prasowy st.asp. Edyta Machnik 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

czyli jak zwykleczyli jak zwykle

9 4

Nic nowego, komendanta jak nie było tak nie ma! 13:18, 23.05.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

pytampytam

4 2

Pobiera nauki ? 14:07, 23.05.2018


Twój nickTwój nick

0 0

pojechał komunię przyjąc ;-) 13:45, 27.05.2018


wiesiu szujawiesiu szuja

8 3

Jest tam jakiś z-ca komendanta? 13:19, 23.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

7 3

Tam już nikogo i nic nie ma 14:52, 23.05.2018


E-fendiE-fendi

7 2

Kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo.... to ja się pytam gdzie było tych 70 f-szy OPP. Niech "nie do" - rzecznik pamięta, że wszystko można sprawdzić..., a wprowadzanie świadomie w błąd to nie jest takie nic.... proponuję lekturę kładę.. 19:49, 23.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

E-fendi E-fendi

2 2

Przepraszam ale na końcu miało być kodeks karny.... 20:02, 23.05.2018


UstawkaUstawka

2 0

Odwołany komendanta będzie mniejsze zło! Gdzie jest komendant pytam się?! Szczytno, Słupsk, Piła a może Legionowo czy Katowice tym razem? 23:57, 24.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W PiS dółW PiS dół

4 0

Gdzie jest komendant tej jednostki? Czy tylko na papierze? Co poseł Woźniak na to? Czy Piotrków nie jest przypadkiem miastem Macierewicza? 08:07, 25.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

robyroby

2 0

on ma biskupa za sobą, więc narazie jest nietykalny. 18:26, 26.05.2018


REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone